Řez v kádru už probíhá za nového trenéra Miroslava Beránka, který podepíše tříletou smlouvu.

Lička by měl zamířit do gruzínského Dinama Tbilisi, kde je momentálně na testech. Ve středu do přípravy na novou sezonu nenastoupí ani další Slovák Milan Bortel a jeho krajan brankář Kamil Čontofalský, který neprodloužil smlouvu.

Hostování z Mladé Boleslavi pak vypršelo stoperu Michalu Smejkalovi, ze středočeského klubu se naopak ze stejného důvodu vrací do Edenu Štěpán Koreš. Do přípravy neodstartuje ani slovenský útočník Dávid Škutka, který je po operaci.

"Změny jsme už samozřejmě probírali s novým trenérem," řekl novinářům Kisel. Jména možných posil zatím nechtěl komentovat. "Nebylo by to ani moc taktické," uvedl Kisel. Spekuluje se o Martinu Latkovi a Martinu Fillovi.

Od angažování sedmapadesátiletého Beránka si Slavia podle Kisela slibuje stabilizování týmu. "Všichni v klubu hledáme trošku větší stabilitu a k tomu má přispět trenér Beránek. Snad Slavia konečně najde trenéra, který tu bude působit delší dobu. Těch změn bylo hodně, to je jeden z důvodů," vysvětlil Kisel.

Beránek: Slavia je v nesnázích, chci jí pomoci

Roli hrálo i to, že Beránek už ve Slavii dvakrát působil. "Pak samozřejmě také odbornost a kvalita trenéra," podotkl Kisel, který věří, že Slavia už nezažije to co v uplynulé sezoně, v níž do posledního kola hrála o záchranu.

"Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, já do té řeky vstoupil potřetí. Slavia je v nesnázích, chci jí pomoci. Proto jsem se rozhodl pro tříletou spolupráci," uvedl Beránek.

"Doufáme, že všichni začneme tak, aby se už nikdy neopakovala minulá sezona. Víme, že máme spoustu problémů. Každodenní prací se musíme dostat do mnohem komfortnější pozice. To platí pro absolutně všechny v klubu. Věřím, že se odrazíme k lepším zítřkům," uvedl Kisel.

Nejasné stále zůstává to, zda do Slavie vstoupí ruský investor. Jednání se podle všeho táhnou a jejich bezvýslednost by mohlo naznačovat i to, že v klubu momentálně už nepůsobí sportovní poradce Igor Kornějev, jehož jméno se na jaře spojovalo s možným příchodem nového investora.