Fotbalový trenér Karel Jarolím by měl usednout na dvě židle. Podle Tomáše Rosena, předsedy představenstva Slavie, ho tým částečně uvolní k reprezentaci.

Tam by ho rád viděl nový šéf českého fotbalu Ivan Hašek.

"Oba pánové spolu kdysi trénovali ve Francii a mohlo by to fungovat," prohlásil Rosen před pondělním výkonným výborem ČMFS. "Karel ale musí zároveň zůstat trenérem Slavie a tato provizorní situace může trvat nejdéle jeden rok."

Podle Rosena by měl být předseda svazu Ivan Hašek hlavním koučem a Jarolím jeho asistentem s posílenými pravomocemi.

Hašek by rád jmenoval nový realizační tým na příštím výkonném výboru. Ten se uskuteční 7. července, tedy týden po vypršení dočasného kontraktu trenéra Františka Straky. "Budu mluvit i s ním a s Karlem Brücknerem. Ten by mohl být v expertní skupině a pomáhat při širších nominacích a tvorbě strategických a taktických plánů."

Slovo padlo i na pětici hříšníků, kteří byli po nočním flámu z národního týmu vyřazeni. "Budeme o tom určitě jednat. Nebudu se tvářit, že se nic nestalo, ale pokud budou mít zájem reprezentovat jak se má, nebudu se k minulosti vracet."

Haška také potěšila slova někdejší střelecké jistoty Jana Kollera. "Jsem rád, že veřejně slíbil, že bude o návratu do reprezentace uvažovat. Je třeba za ním zajet a promluvit si o tom. Byli bychom rádi, kdyby národnímu týmu pomohl," řekl Hašek.

Nově zvolený výkonný výbor na svém pondělním zasedání také přikročil k personálním změnám v marketingové společnosti STES, která pro ČMFS shání peníze.

V jejím čele skončili Jaroslav Vacek, Jan Kinda a Marcel Petrásek. Místo nich usednou do čela společnosti Karel Poborský nebo Petr Doležal. Dozorčí rada STESu byla navíc zúžena z dosavadních devíti členů na tři, jimiž jsou Miroslav Kříž, Pavel Marek a Jaromír Gajda.

Důvodem změn je fakt, že STES prvoligovým a druholigovým klubům přinášel méně finančních prostředků, než kolik by jim přinášet měl.

"Je zapotřebí zjistit kde všude měl STES rezervy a využít je. Musíme provést audit a přezkoumat všechny sponzorské smlouvy. Výsledky proto nebudou hned, je to otázka měsíců," uvedl svazový místopředseda za ligu Miroslav Kříž s tím, že české kluby dostávají méně peněz i v porovnání s Polskem, Rumunskem nebo Maďarskem. "A to právě chceme změnit," dodal.

(rav, rw)