„Přáli bychom si uspět, ale nečeká nás nic jednoduchého. Domácí poslední dobou nepodávali optimální výkony a dobře o tom vědí,“ uvedl před odletem obránce Ondřej Kúdela. Se Slavií mimochodem stejného soupeře porazil už v září v Edenu (1:0).

Úkol je jasný: získat víc bodů než souběžně hrající Kodaň. I kdyby Pražané urvali jen jeden a dánský celek by prohrál, celkový tříbodový rozdíl by byl díky lepší vzájemné bilanci nedostižný.

Asistent trenéra Zdeněk Houštecký věří v triumf: „Bylo by krásné ve Francii vyhrát a v posledním zápase skupiny si to doma se Zenitem rozdat o první místo.“

Ale nepředbíhejme. Přestože je Bordeaux, v jehož sestavě by měl nastoupit také český exreprezentant Jaroslav Plašil, ve skupině C poslední, motivaci má. Potřebuje si udobřit nespokojené příznivce. Ti v letošní sezoně musejí skousnout nejen (pravděpodobný) konec v pohárech, ale i dvanáctou příčku v Ligue 1. Po loňském šestém místě jde pro ně o nepříjemné vystřízlivění.

David Moberg Karlsson
Vytáhne Sparta z rukávu další zahraniční eso? Lanaří švédského útočníka

Forma Bordeaux není rozhodně ideální. Vždyť ve dvou posledních kláních neskórovalo. To slávisté se (spolu s Chelsea) pyšní nejlepší defenzivou Evropské ligy, když inkasovali jen jednou.

Zajímavosti před zápasy Slavie a JablonceZdroj: DENÍK

Navíc se jim po zranění vrací bek Vladimír Coufal. Jak spokojeně podotkl Houštecký: „Kromě něj máme i tři vyrovnané stopery a spoleh je také na levou stranu.“

Kúdela však varuje: „V Evropské lize je všechno otevřené, pomyslný gólový pytel by se jim klidně mohl roztrhnout teď. Snad si ho ale nechají až na další zápasy.“

Držet balon

Slavia, která bude stejně jako Jablonec bojovat o vylepšení českého koeficientu, přiletěla do země galského kohouta s dvoudenním předstihem. „Je to pohodlnější,“ vysvětlil Kúdela.

Ale bez svých příznivců. UEFA je totiž potrestala za výtržnosti z říjnového utkání v Kodani. „Nějaký dopad to na nás mít může. Naši fanoušci vytváří fantastickou atmosféru,“ přiznal Houštecký. „Věřím, že je kluci alespoň svým výkonem nalákají na závěrečné skupinové střetnutí s Petrohradem.“

Lukáš Hejda (uprostřed) vstřelil vítězný gól v utkání Ligy mistrů s CSKA Moskva.
Trefa za sedmdesát milionů? Asi mi to dojde až později, řekl hrdina Plzně Hejda

A jakou lze očekávat taktiku? „Hodláme držet balon. Dále budeme hledat skulinky v soupeřově obraně, která by mohla být prostupnější, a budeme je chtít využít. Kluci mají formu, byla by bomba postoupit,“ uzavřel.