Sešívaní se hned po losu těšili na Celtic, který byl proti rumunskému soupeři pasovaný na drobného favorita. Jenže skotský celek zaváhal, a Pražané tak nakonec míří na východ. „Já tvrdil, že pojedeme do Kluže,“ řekl Nicolae Stanciu. „Šance jsou vyrovnané. Věřím našemu silnému mužstvu, ale rozhodně je nesmíme podcenit. Vyřadili tři velmi dobré týmy,“ podotkl rumunský reprezentant, který nedaleko města vyrůstal a v samotné Kluži má dům.

Slavia - Kluž - InfografikaMistra posledních dvou ročníků rumunské ligy opravdu není radno podceňovat. Na úvod letošní sezony prohrál dva zápasy, ale od té doby drží sérii deseti úspěšných utkání včetně zvládnutých předkol Ligy mistrů. Tam postupně srazil Astanu, Maccabi Tel Aviv a již zmiňovaný Celtic. „Jsou ohromně kvalitní, silní na balonu, mají takovou směsici technických hráčů,“ uvedl asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Podle Stanciua může Kluž za úspěch děkovat především trenérovi Danu Petrescuovi. „Zaslouží si veškeré uznání. Je to nejlepší kouč v lize,“ uvedl hvězdný záložník, který už poslední dva zápasy nastoupil v základu a mohl by být hlavní zbraní i v cestě za milionářskou soutěží.

Mimochodem: Slavia bude bojovat i proti nepříznivé bilanci v bitvách o Ligu mistrů. „Po dvanácti letech už ji konečně chceme. Uděláme pro postup všechno,“ ujistil obránce Jan Bořil. Červenobílá cesta za splněním snu může začít.