"Parádní los," okomentoval páteční štěstěnu boss klubu Jaroslav Tvrdík. Rangers vypadají schůdně - ale pozor, suverénně (také bez porážky) kralují skotské lize a teď dvakrát porazili Antverpy (4:3 a 5:2).

Slavia postoupila do osmifinále díky výhře 2:0 v Leicesteru (doma remizovala 0:0). Následující kolo Evropské ligy je na programu ještě před reprezentační pauzou (11. a 18. března).

Leicester - Slavia: radost z druhé branky
Neskutečná euforie. Slávisté křepčili i se Součkem, příště chtějí opět do Anglie

„Z losu jsem nadšený,“ zářil trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Ten si ostatně přál Rangers jako soupeře už před losem prvního kola play-off. „Ve Skotsku jsme ještě nebyli, takže jsem maximálně spokojený,“ dodal kouč.

Čeká ho střetnutí s trenérským kolegou a hlavně nezapomenutelným záložníkem Liverpoolu a anglické reprezentace Stevenem Gerrardem. „Trénuje je bývalý skvělý hráč a výborný trenér, navíc mají krásný stadion,“ pochvaloval si Trpišovský.

Když se fotbalisté Slavie na palubě letadla dozvěděli, s kým budou hrát, neskrývali spokojenost. „Hlavně že jsou to ostrovy,“ ozval se kapitán Jan Bořil a ze slavící hloučku se ozvalo bujaré: „Je to hratelný!“