Další parádní střelecké vystoupení Stanislava Vlčka a vydatná pomoc rozhodčích. Takové společné jmenovatele mělo první ligové vystoupení Slavie po historickém postupu do Ligy mistrů.

V Mostě předvedla nejhorší výkon sezony, přesto vyhrála 3:2.

Ve 22. minutě se trefil po roku Kalivody a hlavičce Tavarese, sedmnáct minut poté skóroval znovu, ale z ofsajdové pozice. Kapitán Vlček sešívané nasměroval k dalším třem bodům a udržel je v čele ligové tabulky.

Osm minut před koncem ho napodobil střídající Gaúcho, mostecký Webster už jen zkorigoval stav. Domácí překvapivě vedli poté, co se letos už popáté trefil makedonský šutér Goce Toleski. Pro Vaniaka v brance Slavie, který do metropole přišel právě z Mostu, tak utkání nezačalo vůbec nejlépe.

A mohlo být ještě mnohem hůř. To kdyby po půlhodině hry Toleski hlavou lépe zamířil a netrefil se z penalty Vaniakovi jen do náruče. Nebo kdyby chvíli před poločasem Pilař neusměrnil míč vedle jeho svatyně snad z půl metru!

Mohl si také vyzkoušet chytit další penaltu – pokud by sudí Kocián odpískal naprosto evidentní ruku Brabce v pokutovém území… „Už na večeři po zápase s Ajaxem jsme se bavili o tom, že se musíme koncentrovat na další ligový zápas,“ hlásil před zápasem slávistický záložník Matej Krajčík.

Jenže výkon sešívaných tentokrát nesnesl přísné měřítko. Mladí dravci Janda se Švecem, kteří zůstali jen na tribuně, hostům hodně chyběli. Kromě toho v záložní řadě nebyl nikdo, kdo by hru zklidnil a podržel míč. Zranění Šmicra totiž ještě není dolé-čeno, a tak i velezkušený fotbalista na soupisce chyběl. Jenže Most toho nevyužil, byť byl své šanci hodně blízko.

Gól Webstera na jeho prohře už nic nezměnil…

SIAD Most - Slavia Praha 2:3 (1:2)

Branky: 14. Toleski, 90. Webster - 22. a 39. Vlček, 82. Gaúcho. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Gallo. ŽK: Schut - Hubáček, Dřížďal. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Most: Acevski - Prášil (78. Webster), Jamrich, Hainault, Škoda - Da Silva (72. Bogdanov), Schut, Pilař (55. Jedinák), Trubila - Oboya, Toleski. Trenér: Žák.

Slavia Praha: Vaniak - Dřížďal, Brabec, Suchý, Hubáček (46. Belaid) - Krajčík, Volešák, Tavares, Kalivoda (56. Jablonský) - Vlček, Šenkeřík (69. Gaúcho). Trenér: Jarolím.

Žádná nová série, usmíval se střelec Vlček

Spalovač šancí. Takto nelichotivě Stanislava Vlčka mnozí ještě nedávno titulovali. Jenže momentální bilance slávistického kapitána jim zacpává ústa. Tři zápasy, pět gólů. K tomu dvakrát po sobě dvě branky v jediném utkání.

„Nemluvil bych o nějaké sérii, prostě mi to tam začalo padat,“ usmíval se velký dříč po ligovém duelu v Mostu, v němž stře-lecky exceloval. Především díky jeho střelecké potenci sešívaní zvítězili 3:2.

„Jsem moc rád hlavně za Standu. V situacích, v nichž si třeba dřív neporadil, si teď počíná velice dobře,“ chválil svého svěřence trenér Jarolím.

Ten ale i po prolomení střelecké smůly zůstal stejně skromný jako dřív. „První gól jsem dal prakticky do prázdné brány,“ prohlásil.

Ten druhý byl mnohem spornější. Slávistický kanonýr skóroval patrně v ofsajdové pozici. „To nemůžu hodnotit, nevím, jestli jsem byl v ofsajdu nebo ne. Ale jednou se mi zdálo, že mi roz-hodčí zase zvednul praporek, když neměl,“ upozornil Vlček.

Kromě jeho zásahů ale utkání ze slávistického pohledu příliš pozitiv nepřineslo. „Souhlasím, nastoupili jsme hodně vlažně, jako by se nám nemohlo nic stát,“ řekl forvard.

„Na druhou stranu je ale třeba ocenit, že jsme dokázali otočit utkání, v němž jsme prohrávali,“ připomněl Vlček skutečnost, která Slavii postihla teprve podruhé v sezoně.

Právě on dvěma zásahy otočil vývoj střetnutí, osm minut před koncem duelu se ještě trefil střídající Gaúcho. „A pak jsme si nechali v poslední minutě dát gól, to by se nemě-lo stávat,“ podotkl Vlček. „Naše výkony se musí rapidně zlepšit,“ uzavřel.