Slávisté se cítí dotčení necitlivým verdiktem rozhodčího Skominy, který za prohřešek gólmana Ondřeje Koláře proti pravidlům nechal opakovat pokutový kop, z nějž Dánové srovnali na 1:1 a v následujících minutách opařené slávisty vyprovodili dalšími třemi góly ze vstupní brány do Ligy mistrů.

Minimálně jeden člověk však nehledá vinu na straně rozhodčích, ale na té své. Sotva hlavní arbitr naposled foukl do píšťalky, zamířila kamera kromě radujících se domácích i na zdrceného Ibrahima Traorého. Ten byl totiž na začátku celé akce, která vyvrcholila zmíněnou penaltou

Ondřej Kolář nesl penaltový verdikt těžce. Pochopení pro to mají i jeho kolegové...
Unikátní anketa k zářezu Slavie. Brankáři se ptají: Máme skákat do sítě?

Řeč je o nešťastném nákopu, kdy místo aby míč poslal do bezpečné vzdálenosti, trefil jej tak smolně, že se balón vrátil před slávistickou bránu.

Tam přišla další pohroma v podobě Holešova hraní rukou a zbytek už znáte. Sory Kaba byl proti Kolářovi neúpěšný, ovšem sudí nechal pokutový kop zopakovat, a byť slávistický gólman opět nebyl daleko od zneškodnění penalty, Scholz ji proměnil.

Brankář Slavie Ondřej Kolář.
Prasečina největšího kalibru, řekl brankář Slavie Kolář o opakované penaltě

Zkušenému záložníkovi asi zmíněné chvíle dlouho nedají spát. „Často čelíte velmi obtížným časům, ale nikdy byste se neměli vzdát. Přiznávám svou včerejší chybu, která nás stála vyřazení z Ligy mistrů a chtěl jsem se omluvit klubu, všem spoluhráčům i všem fanouškům,“ napsal nešťastný fotbalista z Pobřeží slonoviny na sociální síť.

Malou útěchou může být slávistům alespoň účast v základní skupině Evropské ligy, v ní se kromě celku z Edenu představí i pražská Sparta a Slovan Liberec.

Peter Olayinka v zápase Midtjylland - Slavia
Zářez? Slavia v odvetě přišla o Ligu mistrů