Původně se mělo v Uherském Hradišti začít hrát v 18:45. Krátce před tím gruzínské trio sudích nejprve posunulo začátek o půl hodiny na 19:15 a poté o 45 minut na 20:00.

Před osmou hodinou se počasí na chvíli umoudřilo, mlha se zvedla, a proto dali sudí pokyn ke hře.

Trenér Tottenhamu Antonio Conte byl za svoje nadávky vyloučený.
Ofsajd vzal Tottenhamu postup. Nerozumím, jaké čáry VAR rýsuje, soptil kouč

Zápas se však hrál jen chvíli za husté mlhy, která komplikovala hráčům život. Ani diváci neviděli všechny situace a akce dobře. Podmínky byly negulérní, a tak sudí nakonec zápas po různých průtahách v 7. minutě znovu přerušil, neboť mlha se na stadion vrátila, a odebrali se do útrob stadionu na poradu s delegátem utkání. Po něm zápas pro dnešek definitivně ukončili a stanovili náhradní termín na pátek hodinu po poledni.

Slovácko má před sebou poslední domácí zápas ve skupině a k udržení šance na postup potřebuje bodovat.

Rozcvička hráčů Slovácka a Kolína nad Rýnem:

Zdroj: Libor Kopl

Zatímco v Uherském Hradiště se nehrálo, fotbalisté Partizanu Bělehrad v předposledním pátém kole Evropské konferenčni ligy prohráli v Nice 1:2 a nevyužili šanci si v předstihu zajistit postup ze skupiny D.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec na tiskové konferenci před zápasem s Kolínem nad Rýnem.
Kapitán Slovácka Kadlec před Kolínem: Chceme skupinu ještě více zamotat

Utkání v Nice gólově otevřel ve 29. minutě Pépé. Čtvrt hodiny před koncem srovnal Ricardo Gomes, ale domácím rychle vrátil náskok Lemina. Francouzský tým si spravil chuť po překvapivé porážce 1:2 se Slováckem a vystřídal Partizan v čele tabulky. Oba týmy mají osm bodů, pro Nice hrají lepší vzájemné zápasy.

Na čtyřech bodech jsou třetí Kolín nad Rýnem a čtvrté Slovácko.