„Pokud mám mluvit za sebe, tak je to jednoznačně nejtěžší soupeř ve skupině. Uvidíme, jaké mají kvality a čeho jsou schopni. Sám jsem zvědavý, s jakou formou přijedou,“ přemítá před zápasem zkušený záložník.

Francouzský tým je plný hvězdných jmen. Vyprodaný stadion se může těšit na brankáře Kaspera Schmeichela, reprezentanta Welsu Aarona Ramseyho nebo třeba na Nicolase Pepého.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík na tiskové konferenci před čtvrtečním zápas s OGC Nice.
V čem je Nice nejlepší? Individuální kvalita a zkušenosti, míní trenér Svědík

Na koho je zvědavý ligový šampion a rekordman? „Netěším se na nikoho,“ tvrdí s úsměvem.

„Ale je pravda, že mají hodně silný mančaft, který je kvalitnější než ten náš. Na druhou stranu dát gól Schmeichlovi by bylo hezké. Každý gól v evropských pohárech se počítá. To vždycky vlije mančaftu krev do žil,“ ví dobře. Jenže střílení gólů je aktuálně pro ofenzívu Slovácka docela problém. Nejlepší střelci jsou z krajních beků. V lize je to Doski a v pohárech Kalabiška.

„Důležité je, že branky padají“

Útočníci moc branek nedávají. Vnímá to kabina? „Abych řekl pravdu, tak jsme se s tím ani moc nezabývali. Hlavně, že ty góly někdo dává. Nemusí to být vždycky útočník. Důležité je, že branky padají,“ říká Petržela. Spoluhráčům věří. „Na tréninku vypadají útočníci dobře – jen je potřeba to přenést do zápasu,“ říká.

Fanoušci Slovácka se těší na středeční pohárovou bitvu s s francouzským Nice.
Schmeichel či Thuram. Hvězdy Nice přiletí do Kunovic, spát budou v Přerově

Slovácko je ve skupině D s jedním bodem na posledním místě tabulky. Francouzský tým má o bod víc. Oba vzájemné souboje hodně napoví o postupujícím. Jak moc se Milan Petržela dívá na tabulku?

„To nijak v kabině neřešíme, neděláme si z toho hlavu. Díváme se k nejbližšímu zápasu. Jen nás mrzí, že se bude hrát v Nice bez lidí. Mohli jsme si zápas užít se vším všudy. Podpora fanoušků k fotbalu patří,“ povídá na závěr záložník Slovácka.