„Když je velbloud v Bedřichově, proč bychom nemohli postoupit do Evropské ligy,“ řekl před výkopem trenér Slovanu Pavel Hoftych.

V úvodu utkání byli aktivnější Kypřané, ale zakončení Nuhiua brankář Nguyen zpacifikoval.  Vzápětí ještě pálil De Vincenti nad branku. Po rohovém kopu Mosquery hlavičkoval Mikula, ale Silvu nikterak neohrozil.  Na druhé straně musel být v pozoru Nguyen, Nsueho úmysl se otřel o břevno.

Hostující Ndongala o chvíli později dostal přihrávku přímo do nohy a Nguyen měl co dělat, aby jeho možnost zneškodnil. V prvním poločase měli míč více v držení hráči hostů, ale z územní převahy nedokázali vytěžit vedoucí gól.

Po přestávce byl APOEL blízko k otevření skóre. Ndongala nacentroval na zadní tyč, odkud vrátil míč do malého vápna De Vincenti, ale megašanci Nuhiua zmařil fantastickým zákrokem Nguyen.

Urputná bitva pokračovala, z dobré pozice střílel Mara, leč trefil před sebou stojící zeď.

Kypřané se následně usadili na útočné polovině, ale Nguyena v liberecké brance neprověřili. Jeden z útočných výpadů vyřešil odkopem Mikula. V 81. minutě Liberečtí reklamovali penaltu po zákroku na Kačarabu, avšak sudí Ekberg zůstal naprosto klidný. Ve čtvrté minutě nastavení zahrál jeden z hostujících hráčů ve vápně rukou a tentokrát se už penalta pískala!

Míč si na puntík postavil Kamso Mara a chladnokrevně proměnil. Nic dalšího se už nestalo, a tak Liberec vyhrál 1:0 a postoupil do základní skupiny Evropské ligy!

Evropská liga – play-off

FC Slovan Liberec - APOEL FC 1:0 (0:0)

Branka: 90+5. Mara z pen. Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg (všichni SWE). ŽK: Kačaraba, Hromada,Matoušek – Nuhiu, Jorge, Vincenti. Hráno bez diváků.

Sestavy

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Mara, Hromada – Pešek (79. Matoušek), Beran (55. Rabušic), Mosquera – Júsuf.

APOEL FC: Silva – Nsue, Artur Jorge, Shelis – André Geraldes, De Vincenti, Tuhami, Zahid, Suleiman (82. Klonaridis)  – Ndongala (68. Atzili), Nuhiu.