Smolnější zápas nepamatuje. Záložník Baníku Ostrava Tomáš Frejlach ještě dlouho po čtvrteční domácí porážce 1:2 s běloruským Mogilevem v odvetě 3. předkola Evropské ligy kroutil hlavou. Nečekané pohárové vyřazení rozdýchával těžce, hlavně proto, že sám trefil třikrát tyč.

„Při tom posledním břevnu už to byla beznaděj,“ přiznal čtyřiadvacetiletý středopolař, který přišel před sezonou do Ostravy z Liberce.

O odvetném zápase Baníku s Mogilevem čtěte ZDE.

Pamatujete smolnější zápas?

Asi ne. V prvním poločase jsme měli strašně moc šancí, skákalo to tam do tyčí, do gólmana, a pak jsme dostali z takové dá se říct sporné penalty gól.

Sám jste nastřelil třikrát tyč, to je mega pech…

Kromě těch tyčí mi to tam navíc gólman ještě jednou chytil. Měl jsem smůlu.

Ukázalo se, že výsledek prvního zápasu vám na pohodě nepřidal…

Tam se nám zápas nepovedl. Prohrát 1:0 na hřišti soupeře je špatný výsledek. Chtěli jsme to v odvetě od začátku hlídat a vstřelit nějaké góly. Bohužel to nevyšlo.

Dát první gól vy, asi to vypadalo úplně jinak…

Kdybychom dali první gól my, tak by se soupeř možná zalekl a začal se bát o výsledek. Pak bychom třeba přidali nějaké góly, ale to se nestalo. První gól nám dali oni a těžko se to obracelo.

Jak budete vstřebávat zklamání? Přece jen běloruský Mogilev není soupeř, od kterého jste čekali, že vás vyřadí…

Nechtěli jsme soupeře podcenit, věděli jsme, že hrají dobrý fotbal. Každopádně je to velké zklamání.

Zdálo se, že vám ani rozhodčí nepomohl, třeba ten neuznaný gól Varadiho v nastavení první půle, kdy byl stav 1:1…

Na to se vymlouvat nechceme. Měli jsme šance a nedali je. To jak pískal rozhodčí, na to bych se vůbec nekoukal.

Soupeř hodně zdržoval, simuloval, rozhodilo vás to?

Takhle se zachová každý soupeř, vyhráli doma a tady taky vedli. Když tým vede, tak to chce kouskovat, to je normální. Měli jsme se s tím lépe vyrovnat.

Co vám problesklo hlavou při té třetí ráně, kdy jste nastřelil břevno?

Jednoduše jsem nevěřil, že to tam tak může lítat do těch tyčí. Byla to beznaděj.