"Chybělo asi pět centimetrů, letělo to do branky, ale Táborský to tečoval zádama. Jejich štěstí, moje smůla," řekl Rajtoral novinářům. Stejně jako on, brankovou konstrukci poté trefil rovněž stoper Václav Procházka a ve druhé půli střídající útočník Jan Holenda.

"Asi nám nebylo přáno, trefili jsme třikrát tyč. Ale vůbec nic se neděje, jedeme dál a pořád je to důležitý bod z venku," uvedl Rajtoral. "Navíc pořád je lepší mít náskok šest bodů než pět. Člověka to samozřejmě mrzí, protože šancí jsme měli hodně, ale spíš ve mně převládá pocit štěstí z bodu," dodal.

Plzeň k zápasu nastupovala s vědomím, že když vyhraje, povede ligu o osm bodů. Sparta totiž v sobotu prohrála 1:2 v Liberci. "Byli jsme v klidu, pořád máme dobrý náskok. My máme svůj boj, oni mají svůj boj a podle mě se rozhodne až na konci ligy," prohlásil Rajtoral.

Viktoria by teoreticky mohla slavit titul už v 27. kole, kdy ji čeká zápas se Spartou na Letné. "Taky jsem to slyšel, ale i když to je velké klišé, tak já jdu od zápasu k zápasu a akorát vím, že teď hrajeme s Mladou Boleslaví," konstatoval zkušený reprezentant.

"Bylo by to pěkné, kdyby to tak vyšlo, ale cesta je ještě hodně dlouhá, i když vypadá, že to je krátké," usmál se.