Nizozemský fotbalista Wesley Sneijder se mohl stát prvním Evropanem v historii, který by v jednom roce vyhrál ligovou soutěž, domácí pohár, Ligu mistrů a světový šampionát. Nakonec však životní sezonu čtvrtou trofejí nevyšperkoval. S "tulipány" padl v nedělním finále mistrovství světa proti Španělům 0:1 po prodloužení a po zápase neskrýval veliké zklamání.

"Těžko se mi teď přemýšlí. Prohráli jsme finále světového šampionátu a jsme strašně smutní. Možná nám časem dojde, čeho jsme dosáhli," prohlásil Sneijder.

V Jižní Africe toužil úspěšně zakončit mimořádně povedenou sezonu. V předchozích měsících už získal s Interem Milán ceněný treble - triumf v Serii A, italském poháru a Lize mistrů - a teď mohl svoji sbírku rozšířit o rekordní čtvrtou trofej.

"Tři tituly už jsem letos vyhrál, na čtvrtý jsem nedosáhl. Myslím, že je to škoda. Byli jsme blízko. Na druhou stranu můžeme být hrdí na to, co jsme tady dokázali," mínil šestadvacetiletý záložník.

I Sneijder se pustil do kritiky hlavního sudího Webba

Stejně jako ostatní spoluhráči nešetřil kritikou na adresu anglického sudího Howarda Webba, který udělil ve finále rekordních třináct žlutých a jednu červenou kartu, ale minimálně další čtyři vyloučení přehlédl.

Sneijderovi se nelíbilo, že osmatřicetiletý arbitr nevyloučil autora jediné branky Andrése Iniestu za předešlý úder na záložníka Marka van Bommela. Nejvíc ho však rozzlobilo, když v závěru prodloužení trefil z přímého kopu zeď, míč se odrazil za branku, ale Webb k překvapení všech rohový kop nenařídil a soupeř z protiútoku rozhodl.

"Nejdříve se míč dotkl zdi a poté ještě brankáře Casillase. Je skandální, že musí finále končit tímto způsobem. Byl to jasný roh," rozčiloval se Sneijder.