Souček se gólově prosadil ve středečním utkání proti Brightonu. Z branky se radoval poprvé od úvodního srpnového kola. Vítězství ale slavit nemohl. Kladiváři v závěru přišli o tři body a jen remizovali.

„Jsem šťastný za gól, ale hned bych ho vyměnil za vítězství," posteskl si Souček, který se prosadil v 5. minutě po rohu hlavou. „Je to pro nás frustrující, protože tenhle zápas jsme chtěli vyhrát.“

Tomáš Souček v utkání proti Manchesteru City.
Kritizovaný Souček. Má bídnou formu, krize sebedůvěry pokračuje, píší v Anglii

Londýňany naštval neuznaný gól krátce po přestávce. VAR totiž odhalil ofsajd. „Vedli jsme 1:0 a možná nám měli uznat druhý gól, ale v závěru jsme inkasovali, takže jsme zklamaní,“ líčil defenzivní záložník pro klubový web.

„Takový zápas musíme vyhrát, zvlášť s mnoha šancemi, které jsme si vytvořili. Pro mě je to velmi těžké přijmout a mluvit o tom,“ přidal se krajní obránce Vladimír Coufal, který se tentokrát vešel do základní jedenáctky.

Zdroj: Youtube

V 89. minutě nedokázal zabránit Maupayovi, který akrobatickým kopem přes hlavu vyrovnal. „Abych byl upřímný, bylo to neuvěřitelné zakončení. Ale měl to moc snadné,“ vyčítal si Coufal.

Souček uznal, že Hammers nepředvedli žádný extra výkon. „Možná jsme si výhru za náš výkon nezasloužili, ale byli jsme blízko,“ zamračil se.

Lionel Messi při vítězném proslovu.
Falešný kult nepřekonatelného hrdiny? Messiho sedmý Zlatý míč vzbuzuje rozpaky

Českou hvězdu alespoň potěšilo, že se prolomil střelecké trápení. „Byl jsem šťastný, že jsem gól dal a pomohl týmu na začátku. Už je to dlouho, co jsem skóroval v prvním utkání sezony. Doufám, že přidám hodně dalších gólů.“

Součkův přínos týmu ocenil kouč David Moyes. „Dal nám skvělý start do zápasu, který jsme ale nevyužili a nenavázali na něj. Musíme se z toho oklepat.“

Nebude to ale jednoduché. Příští víkend West Ham přivítá v londýnském derby Chelsea. „Víme, s kým budeme hrát. Bude to velmi těžký zápas, protože Chelsea hraje působivě. Pokusíme se udělat maximum, abychom je porazili,“ vzkázal Coufal.