Londýnský celek, kde působí i čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, už podle něj musí mít na sebe vyšší nároky.

O výhře West Hamu rozhodli v prvním poločase Jesse Lingard a Craig Dawson, hostům ale před tím nebyly po zásahu videorozhodčího uznány dva góly. "Bojovali jsme, ale nehráli jsme dobře," řekl Moyes.

Zraněný fotbalista West Hamu Tomáš Souček se nechává ošetřit.
Souček jako Iron Man. Anglie obdivuje zkrvaveného českého hrdinu

Zdálo se, že i hráči jsou v rozpacích, po závěrečném hvizdu se sotva navzájem poplácali po ramenou. "Jsou zklamaní, protože na naše možnosti to tentokrát nebyl moc dobrý výkon," dodal zkušený trenér.

"Sice jsme měli zápas pod kontrolou, ale nelíbilo se mi to," uvedl Moyes, jenž v minulém ročníku dovedl West Ham k záchraně. V této sezoně však mají "Kladiváři" příjemnější starosti. V pondělí se posunuli na páté místo a mohou pomýšlet na nejlepší umístění od návratu do Premier League v roce 2012.

Na dosah špičky 

Dosavadním maximem je sedmá příčka z roku 2016 a ve hře je i umístění mezi nejlepší čtyřkou, kde West Ham naposledy skončil v roce 1986. Na příčky zajišťující start v Lize mistrů už se Moyesův tým v aktuálním ročníku dostal, nyní na čtvrtou Chelsea ztrácí dva body a má zápas k dobru.

Tomáš Souček září ve West Hamu
Součka prý chce Barcelona. Akorát mu Španělé popletli jméno

"Když se dostanete na dosah špičky, je to velká motivace. Proto mě hodně mrzelo, že jsme ze čtyřky vypadli," řekl sedmapadesátiletý kouč. "Zatím se nám daří a máme dobrou sezonu, ale mohla by to být i skvělá sezona. Neříkám, že skončíme v první čtyřce, ale budeme bojovat a uvidíme, jak to dopadne," dodal.