Tomáš Souček je jedním z nejvíce vytěžovaných hráčů West Hamu. Od začátku sezony ho trenér David Moyes nenasadil pouze v pohárovém utkání proti Manchesteru United, jinak se rodák z Havlíčkova Brodu objevil ve zbývajících utkáních – v drtivé většině navíc odehrál celou porci devadesáti minut.

Konflikt v utkání Glasgow Rangers vs. Slavia Praha
Pomoc, nebo problém? Svědek v aféře Kúdela versus Kamara se vypařil

O trenérovi West Hamu se dlouhodobě ví, že jen nerad protočí širší záběr hráčů a raději hraje s tím nejlepším, kdykoliv je to jen možné. V utkání s Brentfordem ale udeřila kosa na kámen – záložní řada West Hamu vypadala vyčerpaněji než kdy jindy. Tomáš Souček nebyl u každého odraženého míče a zvláště v druhé půli bylo vidět, že není v ideálním fyzickém rozpoložení, anglického reprezentanta Declana Rice navíc ke konci chytaly křeče.

Korunu celé situaci nasadil David Moyes, který během utkání ani jednou nevystřídal.

Zdroj: Youtube

"V plánu bylo nasadit Vlašiče, zrovna jsme ale vstřelili vyrovnávací gól. Měli jsme relativní převahu, nechtěl jsem nic měnit. Byli jsme v tempu, měli jsme přidat druhou branku," řekl Moyes na pozápasové tiskové konferenci. Rozhodnutí nakonec přišlo, ale na druhé straně. V posledních sekundách utkání se trefil Yoane Wissa a zařídil tak nadšeně hrajícímu nováčkovi, které Brentford vyšvihly až na sedmé místo.

S kritikou souhlasil i Moyes


Po utkání se jeden z novinářů Moyese zeptal, jestli souhlasí s faktem, že není Souček v ideální formě, trenér West Hamu jen přitakal, dále toto téma ale nechtěl rozvádět.

"Netypicky bídný výkon od českého reprezentanta. V první půli ho hra úplně míjela, což se obvykle nestává. Měl obzvlášť špatný den," napsal deník Football.London, jenž Součka ohodnotil jako nejhoršího hráče West Hamu. 

Radost sparťanů Davida Pavelky (vlevo) a Martina Minčeva z gólu.
Expert Deníku Sadílek: Výkonnost Masopusta a Bořila je skutečně k zamyšlení

"Zvláště v prvním poločase zkazil několik jednoduchých přihrávek v útočné fázi, vypadal hodně unaveně a bez potřebného drajvu, " stálo v článku Hammerbahn Claret and Hugh.

West Ham se po sedmi utkáních nachází na devátém místě, na první Chelsea ztrácí pět bodů. Načerpá Souček během reprezentačního srazu novou energii?