Pro někoho možná překvapivě, každopádně zvěsti o tom, že Souček nebude na první soutěžní zápas v Anglii dlouho čekat, už šly fotbalovým éterem nedlouho po jeho příchodu do West Hamu. A skutečně. Český reprezentační záložník nechyběl v základní sestavě domácích v utkání proti Brightonu.

Dlouho se zdálo, že pro Součka to bude debut vítězný. „Kladiváři“ totiž po prvním poločase vedli 2:0, dokonce sám český fotbalista mohl skórovat, s jeho hlavičkou si ale ještě za bezbrankového stavu poradil gólman soupeře.

Nakonec byl alespoň na začátku akce před druhou brankou domácích. Míč se od něj dostal přes Snodgrasse a Frederickse zpět k prvnímu jmenovanému a ten zvýšil na 2:0.

To bylo v závěru první půle, ovšem hned zkraje té druhé Brighton dokázal snížit, na což odpověděl znovu Snodgrass. Pak ale West Ham doplatil na ztrátu pozornosti a v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát inkasoval. Pro Součka skončil nakonec remízový debut v 85. minutě, kdy jej vystřídal Fornals. Kromě útočných snah si ale poctivě odváděl i defenzivní práci, když dle statistik předvedl pět úspěšných obranných zákroků, čímž dosáhl stoprocentní úspěšnosti.

Obdobně jako West Ham skončila i Slavia, z které Tomáš Souček odešel do Anglie na hostování. Slávisté v úvodním střetnutí na soustředění v Portugalsku prohrávali s dánským Aarhusem v poločase už 0:2, poločasové změny v sestavě ale Pražanům prospěly a po dvou trefách Petara Musy a jedné s autorským razítkem Koska skončil zápas po základní hrací době nakonec 3:3. V následném penaltovém rozstřelu se nakonec přece jen radovali hráči dánského celku.