Zápas pro West Ham začal dobře. Už ve třetí minutě vedl díky gólu Paquety. Jenže pak si začala vybírat volno domácí obrana, čehož hosté díky povedeným akcím využili a po třiašedesáti minutách byl stav 1:2.

West Ham tak mířil za dalším nezdarem, když v posledních čtyřech ligových zápasech čtyřikrát inkasoval a vstřelil jen jedinou branku.

To se ale naštěstí pro domácí změnilo už po třech minutách. Míč po rohovém kopu posadil Ward-Prowse na hlavu Bowena a ten srovnal.

Tomáš Souček
Pan nepostradatelný. V této sezoně cítím velkou motivaci, hlásí z Londýna Souček

Už v 70. minutě mohla přijít velká chvíle Tomáše Součka, jenže ten míč po jeho střele pouze zatřásl břevnem.

Souček se ale pouze rozehříval. Naostro udeřil v 88. minutě a byl za tím opět rohový kop. Na ten si tentokrát naskočil právě exslávistický záložník a rozhodl o vítězství svého týmu.

Zdroj: Youtube

„Prohrávali jsme 1:2, ale velká čest klukům, protože se zvedli a otočili to,“ vysekl svým svěřencům poklonu manažer David Moyes. „Byl jsem rád. Máme za sebou několik těžkých týdnů, ale ve čtvrtek jsme vyhráli v Evropě a teď i dnes. Jsou to velmi důležité tři body. Můžeme jít do reprezentační přestávky s trochou úlevy,“ okomentoval Souček a připomněl, že jej v následujících dnech čeká reprezentační sraz, na kterém se rozhodne, zda si s českými spoluhráči vybojuje účast na mistrovství Evropy.

Potěšil také Davida Moyese. Ten díky vítězně Součkově trefě mohl oslavit jubilejní stou výhru v roli manažera londýnského celku.

„Bylo to pro nás opravdu těžké období od posledních reprezentačních zápasů, ale vyhráli jsme dnes i v týdnu proti Olympiakosu. Zakončili jsme to období opravdu dobře,“ pochvaloval si trenér West Hamu Moyes.