Jak už bývá v posledních týdnech zvykem, v základní jedenáctce West Hamu nastoupili oba exslávisté, tedy jak Tomáš Souček, tak Vladimír Coufal. A spolu se svými spoluhráči vlétli na Fulham jako velká voda. 

Už ve čtvrté minutě se totiž musel ohánět Aréola v bráně hostí, ani Masuaku, ani Cresswell si na něj však nepřišli. O tři minuty později to z voleje po rohovém kopu zkoušel Bowen, ovšem hostující gólman byl opět pozorný. Když pak o pár vteřin později po dalším rohu orazítkoval Haller jen břevno branky Fulhamu, byl s gólovými příležitostmi na dlouhé minuty konec.

Z polospánku probudil fanoušky u televizních obrazovek až Cresswell, který si pět minut po přestávce postavil míč k přímému kopu a projektil jen zatřásl horní částí brankové konstrukce. Chvíli nato mohli skórovat do vlastní sítě hosté, zblokovaný míč ale mířil vedle brány.

Evropská liga: Slavia - Nice
Nečekaný střelec. Měl jít na hostování, místo toho jej slávisté oslavují

V závěru se tlak West Hamu stupňoval, Aréola musel nejprve předvést dvojitý zákrok proti Benrahmovi, o dvě minuty později už ale přece jen kapituloval.

Na začátku celé akce nechyběl ani Vladimír Coufal, míč se dostal do vápna, kde jej hostující defenzíva stačila ještě odhlavičkovat, ovšem jen k Benrahmovi, jenž míč předložil Součkovi a ten nedal francouzskému brankáři šanci.

Radost hráčů West Hamu mohla být ale ještě lichá. V páté minutě nastavení totiž videorozhodčí viděl, že jeden z domácích hráčů fauloval v pokutovém území a hlavní sudí po zhlédnutí záznamu nařídil penaltu.

S tou ale Lookman naložil tragicky. Pokus o zopakování legendárního dloubáku Antonína Panenky totiž skončil spíše ostudou, když se míč po fotbalistově nepodařené střele snesl přímo k rukám brankáře Fabianského. 

Lukáš Juliš
Zabiják do vápna. Útočník Juliš zažívá vydařené období