"Nikdy jsem nic špatného neudělal a jsem rád, že je tahle nepříjemná zkušenost za mnou. Rozhodnutí soudu lze vnímat jako vzkaz, že hyenismus se nevyplácí," řekl Fenin v tiskové zprávě.

Bývalý fotbalový reprezentant se v květnu 2013 v Pařížské ulici v Praze dostal spolu s kamarádem do konfliktu s mužem, který si ho předtím vyfotil opilého. Fenin mu nejprve telefon poničil a poté také údajně za použití násilí odcizil.

Muž, který byl před soudem označen za amatérského paparazziho, následně Fenina vydíral, za což byl souzen. Městský soud pak došel k názoru, že Feninovo jednání nenaplňuje znaky trestného činu a případ nyní bude řešit jen jako přestupek.

"Toto byl zcela atypický případ zločinu loupeže a už soud prvního stupně se s tím měl lépe vypořádat," cituje aktuálně.cz soudce Jaroslava Pytlouna. "Výrazný vliv mělo chování poškozeného a nelze se neztotožnit s názorem, že šlo o amatérského paparazziho, který byl následně za své jednání stíhán," dodal.

Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 nedávno ukončil své angažmá v třetiligovém francouzském klubu Istres. Má za sebou rovněž působení v Teplicích, Frankfurtu, Chotěbuzi a pražské Slavii.