"Dnes byl jasně vidět rozdíl v energii obou týmů. Jeden z týmů hrál před pár dny, druhý hrál naposledy minulý týden a měl sedm dní na odpočinek. To se muselo projevit," řekl Mourinho. "Citizens hráli mnohem lépe než my a zasloužili si vítězství."

O to více si prý cení výhry 1:0, kterou Chelsea uhrála na půdě Manchesteru City v anglické lize na začátku února. "Dnes zvítězil lepší tým a tehdy také vyhrál lepší tým. Proto je třeba ocenit hráče za to, co tu před dvěma týdny předvedli. Teď se ukázalo, že vyhrát dvakrát za sebou na hřišti City je velmi těžký úkol," prohlásil portugalský kouč.

Ačkoli hráči Chelsea volali při druhém inkasovaném gólu z kopačky Samira Nasriho po odmávání předchozího ofsajdu, který však podle televizních záběrů zřejmě nebyl, Mourinho se na rozhodčí odmítl vymlouvat.

Ani jedna střela na branku

"Ano, rozhodčí byli ve druhé půli špatní, ale to nic nemění na tom, že i s dobrými rozhodčími bychom ten zápas nevyhráli. I kdyby byl odmáván ofsajd, tak bychom prohráli 0:1, jelikož jsme si za celý zápas nevytvořili jedinou šanci," řekl kouč, jehož svěřenci ani jednou přímo neohrozili branku City.

Naopak český gólman Petr Čech musel v brance Chelsea čelit šesti přímým střelám a dalších osm šlo mimo. Při inkasovaných gólech byl bezmocný. Nejprve Stevan Jovetič mířil dokonale k tyči a při druhém Nasri skóroval po přihrávce Davida Silvy před prázdnou branku.

Pro Čecha to byla teprve druhá porážka v Anglickém poháru v normální hrací době z 31 zápasů, do kterých za Chelsea nastoupil. Ta předchozí byla rovněž s Manchesterem City v loňském semifinále. V roce 2011 vyřadil Chelsea s Čechem Everton, ale to až na pokutové kopy.