Zahustel na podzim odehrál za Mladou Boleslav všech šestnáct zápasů a se sedmi góly byl jako záložník druhým nejlepším střelcem týmu.

Navíc si vysloužil premiérovou pozvánku do reprezentačního áčka, za které nastoupil v přípravných zápasech v Polsku (1:3) a v Ostravě proti Srbsku, kde se jednou brankou podílel na výhře 4:1.

Sparta sice přestup nepotvrdila, ale už ve středu by měla Zahustela představit novinářům i fanouškům na tiskové konferenci.

Půjde už o druhou posilu Pražanů od skončení podzimní části nejvyšší soutěže. Minulý týden s klubem podepsal smlouvu na 4,5 roku stoper Ondřej Mazuch, který se s týmem od léta připravoval po vážném zranění kolena a odchodu z Dněpropetrovsku.

Středočeský celek rozhodně na Zahustelovi netratí: měl by mít podíl i na dalším případném přestupu čtyřiadvacetiletého hráče.

"Dá se to brát tak, že posilujeme soupeře, ale nechceme našim hráčům bránit ve štěstí, pokud dostanou takovou nabídku," citoval server iDnes.cz prezidenta Mladé Boleslavi Josefa Dufka.

Třiadvacetiletý Přikryl působil ve Spartě od ledna 2012 a letos v lednu odešel na hostování do Dukly. Stejně starý slovenský obránce Pauschek přišel na Letnou před dvěma lety, v týmu se však nedokázal prosadit a od loňského ledna nastupoval za Bohemians 1905.