Trenér Pražanů Brian Priske udělal oproti předchozímu zápasu s Brnem dvě změny. Místo Krejčího nastoupil Panák, který od něj dostal i kapitánskou pásku, na hrotu útoku nastoupil Minčev místo Čvančary. Priske musel udělat další střídání už po pěti minutách, kdy se zranil Mejdr a na hřiště šel Jankto.

Sparťané drželi míč častěji na kopačkách, ale Budějovice byly mnohem zdatnějším soupeřem, než se možná čekalo. Připravily si i první vážnější šaci, Potočný ale Kováře neprostřelil. Vzápětí na druhé straně pálil Haraslín do tyče.

Šéf fotbalové asociace Petr Fousek.
Fousek byl zvolen do výkonného výboru UEFA, předsedou zůstal Čeferin

První gól padl ve 37. minutě. Sadílek našel Minčeva a ten se prosadil střelou na vzdálenější tyč. Z dalšího útoku si oba hráči role prohodili, ale Sadílek v dobré šanci neuspěl.

Po přestávce byl tlak Sparty ještě znatelnější. Haraslín napálil míč z trestného kopu do břevna, úlevu pak domácím přinesl Sadílek, když se prosadil hlavou k tyči.

Domácí hned poté poslali na hřiště čerstvou trojici Höjer, Laci a Mabil, hlavně posledně jmenovaný hýřil aktivitou, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Ohlasy připravujeme…

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 37. Minčev, 76. Sadílek. Rozhodčí: Hocek - Kubr, Šimáček - Machálek (video). ŽK: Panák - Králik, Potočný, Sladký. ČK: 90.+2 Králik. Diváci: 11.562.

Sparta: Kovář - Vitík, Panák, Sörensen - Mejdr (5. Jankto, 78. Mabil), Sadílek (78. Laci), Kairinen, Zelený - Minčev (60. Čvančara), Kuchta, Haraslín (78. Höjer). Trenér: Priske.

Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Králik, Čoudek, Broukal (46. Bastl) - Hellebrand, Hora, Čermák (73. Škoda), Potočný (90.+1 Sluka) - Zajíc (81. Hais), Čavoš (81. Penner). Trenér: Nikl.