Sparťanští fotbalisté drželi do 72. minuty nadějný bezbrankový výsledek na horké půdě CSKA Moskva, ale nakonec v druhém vystoupení v Evropské lize prohráli vysoko 0:3. Všechny góly sparťané inkasovali během čtrnácti minut, dva z nich vstřelil Doumbia z Pobřeží slonoviny. Vítěz poodskočil v čele tabulky Spartě o tři body.

Na stadion Chimki na severním předměstí Moskvy doráželi fanoušci hodně pozvolně a stejně tak vypadal výkon domácího týmu, který se v úvodu nechal zaskočit aktivní hrou Sparty. Hosté překvapivě bez Sionka v sestavě si dokázali během několika úvodních minut vytvořit dvě slibné možnosti. Jenže Kuckovu ránu stopeři vytěsnili na roh a Kadlec se propadnutého míče za obranu leknul a nestačil ho usměrnit.

CSKA se rozjížděl pomalu, ale každý útočný výpad byl nebezpečný. Jako první vypálil směrem k Blažkovi dalekonosnou ránu Honda, ale neuspěl. Podobně se dařilo i jeho spoluhráčům, kteří přidávali rány ze střední vzdálenosti, když už se nemohli dostat za letenský obranný blok kombinacemi.

Sparta se po slibném úvodu zatáhla, snažila se bránit až od půlící čáry, ale jakmile presink vysunula, dělala domácím hodně problémů a ihned se snažila kombinacemi zaskočit pomalé obránce. I proto přišly další sparťanské záblesky v podobě teče Wilfrieda, kterou Akinfejev zneškodnil, či Kuckova slabého pokusu.

V závěru poločasu ale domácí přece jen ukázali svoji největší zbraň, kterou je dvojice útočníků. Po první větší sparťanské chybě ve středu obrany se dostal sám před Blažka brazilský kanonýr Vágner Love, ale na gólmana nevyzrál a nepovedlo se to vzápětí ani v podobné situaci Doumbiovi.

Sparta neopustila aktivní hru ani po pauze a také ona začala více využívat střely zpoza šestnáctky. První přesnější ránu vyslal Wilfried, ale Akinfejev byl znovu u tyče včas. V 65. minutě ale hostům zatrnulo: sudí přehlédl ostrý faul na Kucku uprostřed hřiště a při rychlém zásahu měli sparťanský lékař s masérem s ošetřováním slovenského záložníka hodně práce.

Kucka se málem rychle pomstil, protože hned po návratu do hry se uvolnil v šestnáctce a pokoušel se technicky obstřelit brankáře, ale ten jeho nápad odhadnul.

Jenže v 72. minutě hosté o nadějné vedení přišli po rohovém kopu. Ve středu obrany se míč odrazil od Alexeje Berezuckého k Doumbiovi a ten do prázdné branky vstřelil důležitý vedoucí gól. A když v závěrečné desetiminutovce po nedorozumění s Blažkem trefil míč Brabec rukou, proměnil González penaltu a definitivně poslal hosty do kolen. Třetí gól Doumbii už byl jen razítkem pod sparťanským selháním v závěru.

CSKA Moskva – Sparta Praha 3:0 (0:0)

Branky: 72. a 86. Doumbia, 84. González z pen. Rozhodčí: Skjerven – Holvik, Nebben (všichni Nor.). ŽK: Ignaševič – Vacek, Řepka. Diváci: 13.000.

CSKA:
Akinfejev – Nabakkin, V. Berezuckij, Ignaševič, A. Berezuckij – Mamajev, Šemberas, Honda (88. Tošič), González – Doumbia (88. Necid), Vágner Love (77. Dzagojev). Trenér: Sluckij.
Sparta: Blažek – Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič – Vacek, Kladrubský (80. Kweuke) – Kadlec, Kucka, Podaný (82. Zeman) – Wilfried (89. Matějovský). Trenér: Chovanec.

Ostatní

Skupina A: Lech Poznaň – Salcburk 2:0 (0:0), 47. Arboleda, 80. Peszko. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.). Manchester City – Juventus Turín 1:1 (1:1), 37. Johnson – 11. Iaquinta. Rozhodčí: González (Šp.).

1. Lech Poznaň 2 1 1 0 5:3 4
2. Manchester City 2 1 1 0 3:1 4
3. Juventus Turín 2 0 2 0 4:4 2
4. Salcburk 2 0 0 2 0:4 0

Skupina B: Rosenborg – Aris Soluň 2:1 (1:1), 37. Moldskred, 68. Prica – 43. Ruiz. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Atlético Madrid – Leverkusen 1:1 (0:1), 51. Simao z pen. – 40. Derdiyok. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

1. Leverkusen 2 1 1 0 5:1 4
2. Aris Soluň 2 1 0 1 2:2 3
3. Rosenborg 2 1 0 1 2:5 3
4. Atlético Madrid 2 0 1 1 1:2 1

Skupina C: Gent – Lille 1:1 (1:1), 5. Smet – 21. Frau. Rozhodčí: Tudor (Rum.). Sporting Lisabon – Levski Sofia 5:0 (2:0), 30. Carrico, 43. Maniche, 53. Salomao, 61. Postiga, 79. Fernández. Rozhodčí: Kever (Švýc.).

1. Sporting Lisabon 2 2 0 0 7:1 6
2. Levski Sofia 2 1 0 1 3:7 3
3. Gent 2 0 1 1 3:4 1
4. Lille 2 0 1 1 2:3 1

Skupina D: PAOK Soluň – Dinamo Záhřeb 1:0 (0:0), 56. Ivič. Rozhodčí: Fautrel (Fr.). Villarreal – FC Bruggy 2:1 (1:1), 41. Rossi, 56. Rodríguez – 45. Donk. Rozhodčí: Lajuškin (Rus.). ČK: 27. Vargas (Bruggy).

1. PAOK Soluň 2 1 1 0 2:1 4
2. Dinamo Záhřeb 2 1 0 1 2:1 3
3. Villarreal 2 1 0 1 2:3 3
4. FC Bruggy 2 0 1 1 2:3 1

Skupina E: Borisov – Alkmaar 4:1 (1:0), 5. Rodionov, 49. Koncevoj, 77. Bressan z pen., 83. Olechnovič – 89. Sigthorsson. Rozhodčí: Trattou (Kypr.). Šeriff Tiraspol – Dynamo Kyjev 2:0 (2:0), 8. Jerochin, 37. Franca z pen. Rozhodčí: Jech (ČR).

1. Borisov 2 1 1 0 6:3 4
2. Šeriff Tiraspol 2 1 0 1 3:2 3
3. Alkmaar 2 1 0 1 3:5 3
4. Dynamo Kyjev 2 0 1 1 2:4 1

Skupina F: Palermo – Lausanne 1:0 (0:0), 79. Migliaccio. Rozhodčí: Kaasik (Est.).

1. CSKA Moskva 2 2 0 0 6:0 6
2. Palermo 2 1 0 1 3:3 3
3. Sparta Praha 2 1 0 1 3:5 3
4. Lausanne 2 0 0 2 0:4 0

Skupina G: Hajduk Split – Anderlecht 1:0 (0:0), 90.+6 Vukošič. Rozhodčí: Yildirim (Tur.). Petrohrad – AEK Atény 4:2 (3:1), 43. z pen. a 57. Lazovič, 1. Hubočan, 13. Bruno Alves – 37. Liberopulos, 83. Kafes z pen. Rozhodčí: Mažič (Srb.). ČK: 41. Nasuti (AEK).

1. Petrohrad 2 2 0 0 7:3 6
2. AEK Atény 2 1 0 1 5:5 3
3. Hajduk Split 2 1 0 1 2:3 3
4. Anderlecht 2 0 0 2 1:4 0

Skupina H: Odense – Stuttgart 1:2 (0:0), 78. Johansson – 72. Kuzmanovič, 86. Harnik. Rozhodčí: Deaconu (Rum.). Young Boys Bern – Getafe 2:0 (2:0), 11. a 64. Degen. Rozhodčí: Malek (Pol.).

1. Stuttgart 2 2 0 0 5:1 6
2. Young Boys Bern 2 1 0 1 2:3 3
3. Getafe 2 1 0 1 2:3 3
4. Odense 2 0 0 2 2:4 0

Skupina I: Sampdoria Janov – Debrecín 1:0 (1:0), 18. Pazzini z pen. Rozhodčí Kovařík (ČR). Metalist Charkov – PSV Eindhoven 0:2 (0:2), 27. Dzsudzsák z pen., 30. Berg. Rozhodčí: Chapron (Fr.). ČK: 26. Villagra (Metalist).

1. PSV Eindhoven 2 1 1 0 3:1 4
2. Sampdoria Janov 2 1 1 0 2:1 4
3. Metalist Charkov 2 1 0 1 5:2 3
4. Debrecín 2 0 0 2 0:6 0

Skupina J: Paris St. Germain – Karpaty Lvov 2:0 (2:0), 4. Jallet, 20. Nené. Rozhodčí: Strahonja (Chor.). Dortmund – Sevilla 0:1 (0:1), 45. Cigarini. Rozhodčí: Dean (Angl.). ČK: 49. Schmelzer (Dortmund).

1. Paris St. Germain 2 2 0 0 3:0 6
2. Dortmund 2 1 0 1 4:4 3
3. Sevilla 2 1 0 1 1:1 3
4. Karpaty Lvov 2 0 0 2 3:6 0

Skupina K: Steaua Bukurešť – Neapol 3:3 (3:1), 2. vlastní Cribari, 12. Tanase, 16. Kapetanos – 44. Vitale, 73. Hamšík, 90.+8 Cavani. Rozhodčí: Borski (Pol.). ČK: 31. Kapetanos (Steaua). Utrecht – Liverpool 0:0. Rozhodčí: Gomes (Por.).

1. Liverpool 2 1 1 0 4:1 4
2. Neapol 2 0 2 0 3:3 2
3. Utrecht 2 0 2 0 0:0 2
4. Steaua Bukurešť 2 0 1 1 4:7 1

Skupina L: Rapid Vídeň – Besiktas Istanbul 1:2 (0:0), 51. Kavlak – 55. Hološko, 63. Bobo. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.). CSKA Sofia – FC Porto 0:1 (0:1), 16. Falcao. Rozhodčí: Jefet (Izr.).

1. FC Porto 2 2 0 0 4:0 6
2. Besiktas Istanbul 2 2 0 0 3:1 6
3. CSKA Sofia 2 0 0 2 0:2 0
4. Rapid Vídeň 2 0 0 2 1:5 0