"Byl to můj nápad," řekl Ščasný novinářům po dnešním přípravném utkání s Trenčínem. "Hlavní důvod je, aby byla větší provázanost mezi áčkem a mládeží. Aby David viděl, jaké klademe nároky na hráče a s tím pak mohl pracovat na svých trénincích. Nebude u nás na sto procent, ale bude se zúčastňovat některých tréninků," dodal kouč Sparty.

Holoubek je podobně jako hráči sparťanským odchovancem, jako trenér prošel od žáků až po devatenáctku, s níž v minulé sezoně jasně získal titul a dovedl ji tak do mládežnické Ligy mistrů. Nyní bude poprvé sbírat zkušenosti i u prvního týmu.

"Taková nabídka se neodmítá. Uvidíme, jak to budu zvládat časově. Udělám vše pro to, abych byl platný pro A-tým, se kterým budu trénovat dopoledne a odpoledne se budu věnovat devatenáctce. Uvidím, s jakým nasazením se trénuje v lize a budu na to reagovat ve svých trénincích," řekl Holoubek, který byl jako asistent i u výchovy silného sparťanského ročníku 1992.

Ocenění výsledků

"David Holoubek odvádí skvělou práci v naší mládeži a jsme přesvědčeni, že přišel čas, aby se posunul opět o stupínek výš. Je to jednoznačně ocenění jeho práce a výsledků. Stejně jako se snažíme v akademii produkovat kvalitní hráče pro A-tým, byli bychom rádi, pokud by se nám to do budoucna dařilo i mezi trenéry," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.