Slovenský fotbalista Juraj Kucka už je jednou nohou hráčem italského klubu FC Janov, kam odejde ze Sparty Praha. Oba kluby se dnes v noci domluvily na přestupu, hráči zbývá absolvovat lékařskou prohlídku. Kucka na dvoudenní zdravotní testy odlétá už dnes. Pokud dopadnou dobře, ve čtvrtek bude přestup zpečetěn. ČTK o tom informoval letenský personální ředitel Jakub Otava.

Kluby oficiálně přestupovou částku nepotvrdily, ale podle spekulací v Itálii doputuje na Letnou v přepočtu 88 milionů korun, Sparta navíc bude mít podíl z případného dalšího přestupu. Třiadvacetiletý Kucka během dvouletého angažmá odehrál na Letné 45 ligových zápasů a dal jedenáct gólů.

"Přestup nelze označit za uzavřený do chvíle, než bude dotažen administrativně. Hráč musí nejprve projít zdravotní prohlídkou, pak bude dohoda stvrzena přímo v Itálii," řekl Otava, který do severoitalského přístavu odletí k závěrečnému jednání ve čtvrtek ráno.

O Kuckově přestupu se začalo spekulovat už v závěru podzimní části sezony, zvlášť pak po jeho výkonu v utkání Evropské ligy v Palermu, kde Sparta uhrála remízu 2:2 a postoupila do jarní části soutěže. Na Apeninském poloostrově se ale o Kuckovi ví už od souboje Slovenska s Itálií na loňském mistrovství světa, v němž patřil sparťanský záložník k oporám při senzační výhře Slováků 3:2.

Nabídky na Wilfrieda jsou

V souvislosti s Kuckou se spekulovalo i o zájmu dalších mužstev včetně anglického Sunderlandu. "Janov byl jediný klub, který se nám přímo ozval a začal jednat. Ostatní možnosti byly jen dohady," uvedl už na pondělní tiskové konferenci sparťanský generální manažer Jozef Chovanec.

Sparta už má také konkrétní nabídku na útočníka Bonyho Wilfrieda, ale v jeho případě se přestup zřejmě přesune až na léto. "Na Bonyho už také dorazily konkrétní nabídky, ale zvlášť po odchodu Kucky je pro nás po sportovní stránce nepostradatelný. Pokud nepřijde skutečně výjimečná nabídka, budeme ho chtít udržet," vysvětlil Otava situaci okolo útočníka z Pobřeží slonoviny, kolem kterého se točí několik klubů. Největší zájem zatím podle zákulisních informací projevil turecký Bursaspor.