„Během utkání jsme nepřátelé, ale když jsme spolu v reprezentaci, tak jsme kamarádky," líčí na videu brankářka „sešívaných" Olivie Lukášová. „Vždy je to boj na život a na smrt," přidává sparťanka Antoine Stárová. 

Probíraná je i celá řada méně obvyklých témat, dokonce i ožehavá otázka ženských dnů. „Každá holka to vnímá jinak. Je to normální věc, kterou zvládáme v pohodě," uvádí k palčivé otázce kouč Sparty Martin Masaryk.

Karel Poborský doma na jihu Čech
Hvězdy v prachu: Poborský, jak ho neznáte. Miláček fanoušků vzešel z Bejkárny

Holky to umí taky ale nabízí i vtipné momenty. V premiérovém dílu zahraniční fotbalistky obou celků před kamerou zaperlí češtinou. A zkuste sami odhadnout, proč slávistka Alika Keene pamatuje zrovna slovíčko „pátek".

Nový projekt chce vyvracet předsudky

„Dlouhá léta panoval hlavně mezi chlapy názor, že slabší pohlaví patří k plotně. Ostatně nedávno se takto vyjádřili i někteří hráči Příbrami a myslím, že holky tak vnímá pořád ještě velká část fotbalistů. Ale pomaličku se to začíná obracet. Nedávno na derby přišla krásná návštěva, holky dostávají prostor v médiích. Cítíme takový závan ze zahraničí, kde se na dívčí a ženský fotbal kouká trošku jinak než u nás. Jsme rádi, že se zkušený sporťák Fanda Bílek projektu ujmul a věříme, že se bude líbit," říká za sportovní redakci Deníku Martin Jůzek. 

Z fotbalového utkání okresního přeboru Červené Janovice - Horní Bučice (8:2)
Za hvězdou na vesnici: Řepka vyloučen, fanoušek od klobás věštil z koule

Čím chtějí Holky to umí taky ještě zaujmout? „Hlavně bořením mýtu, že fotbal je jen pro chlapy. Chceme divákům ukázat, že v ženské kabině to vypadá podobně jako v té mužské, že funguje před, během i po fotbalových zápasech na stejném principu. A že ženy milují fotbal stejně jako chlapi. A v každém díle budou fotbalistky divákům ukazovat, jaké triky s míčem umí," pokračuje Jůzek.