"Jsem šťastný, že jsme splnili sen všech sparťanů," řekl na klubovém webu trenér Vítězslav Lavička. "Těší mě také to, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná," dodal kouč, jenž se Spartou získal sedm titulů jako hráč. V trenérské roli byl v sezoně 2005/06 mistrem s Libercem a před čtyřmi lety s FC Sydney.

ČTĚTE TAKÉ: Sparta je mistrem. Titul jí naservírovala Plzeň. Boleslav má jistou Evropu

Sparta mohla slavit už v sobotu, nezvládla ale zápas v Teplicích, kde překvapivě prohrála 1:3. Pohár pro mistra tým trenéra Vítězslava Lavičky dostane po posledním kole, ve kterém doma na Letné přivítá 31. května Jihlavu.

"Lepší by sice bylo uhrát titul v Teplicích, ale i tak je to úžasný," řekl České televizi záložník Bořek Dočkal. "Pro mě to je první titul, takže myslím, že za týden mi bude úplně jedno, že jsme ho získali u televize," dodal.

"Zápas Plzně jsem původně sledoval jen po očku, když jsem ale viděl, že nám výsledek a výkon Jablonce dává naději, začal jsem koukat," uvedl pětadvacetiletý Dočkal. "Myslel jsem, že budu v klidu, ale na konci jsem byl pěkně nervózní," přidal.

Cíle? Triumf v poháru i bodový rekord

Pražané si v příští sezoně zahrají v druhém předkole Ligy mistrů, navíc je ještě čeká finále Poháru České pošty proti Plzni. Další ocenění můžou přidat také Josef Hušbauer s Davidem Lafatou, kteří spolu soupeří o korunu krále střelců.

"Věřím, že titulem to nekončí, že je to jen zastávka. Tenhle tým toho totiž může dosáhnout daleko víc," prohlásil jednapadesátiletý Lavička.

Sparta, která si v součtu s československou ligou připsala už 36. titul, má na dosah rekord v počtu bodového zisku v sezoně - od pokoření vlastního maxima z ročníku 1999/2000 ji dělí sedm bodů. "Hlavní je teď pro nás pohár, protože bychom rádi měli double," uvedl Dočkal. "Pro mě osobně byla velkým cílem i sezona bez porážky, ale to už se nám bohužel nepovede," prohlásil.

Spartu v neděli čeká další ligový zápas doma proti Olomouci, bezprostřední oslavy si však prý hráči ujít nenechají. "Nic plánovaného nebylo, ale jsme mistři, takže myslím, že už dneska se někde potkáme," prozradil Dočkal. "Nečeká nás běžný týden, ale zase nebude nijak výrazně jiný, protože o víkendu chceme slavit i na hřišti," dodal.