Stejně jako loni, kdy mužstvo převzal David Holoubek, se i nyní sparťanský kádr musí vypořádat s obřím návalem různých zranění a nemocí.

Pro nedělní utkání proti Liberci (1:0) bylo připraveno pouze šestnáct hráčů, někteří se stihli uzdravit na poslední chvíli.

Sparťanské vedení nechalo otestovat podklad tréninkového hřiště, hráči podstoupili imunologické testy. Problémy však přetrvávají.

„Trénuje se v deseti lidech, proti Liberci někteří dohrávali v křečích. Nejsem tu zas tak dlouho, abych hodnotil, proč hráči mají tak často zdravotní problémy. Asi jejich organismy nejsou tolik odolné. Jinak si to nedovedu vysvětlit, takovou fluktuaci zdravotních problémů jsem nezažil. Nemyslím si, že by hráči byli bolestíni. Třeba Václav Kadlec marodí prakticky od derby. On by rád nastoupil, ale organismus ho prostě nepustí, sám je z toho špatný," prohlásil Petr Rada.

LAFATA SE BLÍŽÍ DVOUSTOVCE

Bude Sparta dohrávat poslední tři zápasy v okleštěné sestavě, nebo lze čekat nějaké posílení sestavy? Očekávat lze spíše první možnost, i když pár navrátilců se zřejmě zapojí.

„Bude hrát Šural, který teď nenastoupil kvůli kartám. Zapojí se snad Juliš, na poslední kolo možná Mareček. Uvidíme, jak na tom bude Kadlec," uvedl sparťanský trenér.

Nedělní sparťanskou výhru vystřelil ten nejpovolanější. David Lafata opět předvedl svůj čich na góly. S přispěním Karafiátovy teče, jako jediný rozvlnil síť.

„Až na jednu šanci jsme Liberec do ničeho nepustili. Trochu jsme se trápili v koncovce, ale naštěstí se nám povedlo vstřelit jeden šťastný gól. Chyběl nám klid a kvalita v předfinální fázi," řekl Lafata.

Kanonýr útočí na metu 200 branek v ligových soutěžích (192 v české lize, šest v rakouské) a navíc i přes trápení Letenských i na další prvenství v tabulce střelců.

„Byl bych rád, kdyby se povedla dvoustovka. Pro nás je ale hlavní vyhrávat, ať získáme sebevědomí do příští sezony. Ve střelecké tabulce je boj otevřený, ale v tuhle chvíli je to poslední věc, co mě zajímá," vysvětlil kapitán týmu z Letné.

GÓLMAN BIČÍK HRAJE O ANGAŽMÁ

Jedním z hráčů, jehož zasáhly zdravotní potíže, je brankář Tomáš Koubek. Šanci tak dostal zkušený David Bičík, kterému po této sezoně končí smlouva.

„Jsem rád, že si můžu zachytat, i když to je za cenu Tomášova zranění. Nevím, co bude dál, ale rád bych tu zůstal. Jsem odchovanec, vrátil jsem se po velké oklice a nechce se mi odcházet," dodal Bičík.