Remízou 1:1 vstoupili do čtvrtfinále Poháru České pošty fotbalisté Mladé Boleslavi a Sparty. Obhájce loňského vítězství z Boleslavi šel do vedení v 17. minutě po trefě Janíčka, hosté srovnali za čtyři minuty zásluhou Přikryla. Odveta se hraje příští středu na Letné a Boleslav musí alespoň jednou skórovat, pokud chce pomýšlet na postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v úvodním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty s Jabloncem bez branek. Více šancí mělo domácí Dynamo, Řezníček trefil v druhé půli tyč hostující branky. Odveta je na programu za týden na severu Čech.

Olomoučtí zvítězili v úvodním utkání čtvrtfinále Poháru České pošty s Ostravou doma 2:1. Sigma vedla po gólech Tomečka a Jirouše z penalty, za hosty však snížil Fantiš a dal tak Baníku naději do odvety, která se hraje za týden v Ostravě.

Fotbalisté Liberce remizovali v Teplicích 1:1 a do odvety čtvrtfinále domácího poháru si zajistili solidní výchozí pozici. Liberci se přitom v Teplicích dlouhodobě nedaří a Šuralův gól z 75. minuty byl první po sedmi letech a 880 minutách hry. Teplice o dvě minuty dřív vedly díky dalekonosné ráně Jindráčka, ale vedení dlouho neudržely.

Mladá Boleslav - Sparta 1:1 (1:1)

Stále stejná sparťanská pohádka. Pokud má někdo gólově vysvobozovat letenský tým, je to záložník Tomáš Přikryl. Nejinak tomu bylo i ve středu odpoledne, kdy talentovaný fotbalista vyrovnával ve čtvrtfinále poháru v Mladé Boleslavi na 1:1. Před odvetou, která se hraje za týden na Letné, má tak blíže k postupu pražský celek.

„Jak bych hodnotil výsledek? První věc je matematický pohled. Naše naděje postoupit přes Spartu žije. Je to hratelné. Pokusíme se na Spartě vyhrát. Sehráli jsme šesté utkání za dvacet jedna dnů. Mám velký respekt ke svému mužstvo, jak to zvládni. Nic není ztraceno,“ svěřil se po utkání domácí trenér Miroslav Koubek.

Jeho tým poslal do vedení v sedmnácté minutě Janíček, jenž z hranice vápna prostřelil gólmana Vaclíka. Odpověď Sparty ale byla velmi rychlá, když se potřetí ve třetím utkání v řadě trefil Tomáš Přikryl.

„Určitě mám radost z toho, že mi to tam takhle padá. Rozhodně mi to zvedá sebevědomí. Ale o postupujícím ještě není rozhodnuto. Stále to je jedna jedna,“ komentoval svůj výkon sparťanský střelec.

„Ve Spartě má skvělý rozjezd, ale o plné aklimatizaci po přestupu z Olomouce se dá hovořit tak po půl roce. Musí si zvyknout na spoustu nových lidí,“ doplnil sparťanský kouč Hašek, jenž byl s výkonem svých svěřenců lehce spokojený.

„Vidím v naší hře další progres. O tomhle výkonu bych prohlásil to, že byl lepší než ten poslední. Pokaždé se srovnáváme sami se sebou, chceme hrát vždy lépe než v tom předchozím duelu, což se v Mladé Boleslavi povedlo. Pevně věřím, že o víkendu na Slavii budeme hrát ještě lépe než dnes,“ řekl Hašek.

Mladá Boleslav má po remíze 1:1 nad sparťany psychickou výhodu. V živé paměti mají hráči z města automobilů ligový duel, ve kterém Letenské na jejich hřišti rozprášili 3:0.

„Sice mě mrzí inkasovaný gól. Ale tenhle konkrétní zápas si určitě připomeneme. Tenkrát nám to báječně vyšlo. I když musím přiznat, že Sparta je dnes dál. A v budoucnu ještě bude dál,“ dodal mladoboleslavský kouč Miroslav Koubek.

Branky: 17. Janíček - 21. Přikryl. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Pilný. ŽK: Janíček, Brunclík, Dimitrovski - Hušbauer, Grajciar, Matějovský. Diváci: 3786.

Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Janíček (71. Brunclík), Kúdela, Štohanzl (65. Fillo) - Zahustel, Kulič, Mareš (61. Chramosta). Trenér: Koubek.
Sparta: Vaclík - Vidlička (90. Kadeřábek), Brabec, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Přikryl, Grajciar (54. Kweuke), Matějovský, Krejčí - Kerič (81. Sionko). Trenér: Hašek.

Olomouc - Ostrava 2:1 (1:0)

První poločas se hrálo především podle domácích not. Sigma se vytrvale snažila zdolat ostravskou obranu a nejaktivnější byl jednoznačně mladý Václav Tomeček, které nastoupil na jaře poprvé. Ve 22. minutě se s trochou štěstí dočkal i první branky. Naskočil si na centr Hály a hlavou s pomocí teče jednoho z ostravských obránců překonal Krbečka.

I po vstřeleném gólu to byl především dvacetiletý záložník, kdo motal hlavu obráncům Baníku. Po krásném průniku a dvojí zasekávané však střílel vedle.

Do poločasu mohl ještě náskok Sigmy zvýšit Dreksa, který ale vpádu po prodloužení Rossiho střílel po standardce nad.

Co nevyšlo před přestávkou, povedlo se těsně po ní. Dravý Podaný, na němž byla patrná velká snaha udělat něco se svou pozicí na lavičce, byl v pokutovém území faulován Velnerem a pískala se penalta.

Sparťanskou spolupráci uzavřel přesnou ranou k pravé tyči další host z Letné Martin Jirouš – 2:0 pro Sigmu.

Všechno vypadalo idylicky. Fanoušci spíš litovali, že Rossiho bomba po přiťuknutí Jirouše neskončila třetím gólem.

Místo toho na druhé straně připomněl Baník, že se Sigma nedostatečně poučila ze zápasu s Libercem. Z levé strany přišel nebezpečný centr, na který si na zadní tyči počkal Fantiš a snížil na 1:2. Přestupová matematika se rázem výrazně měnila.

A pro Sigmu mohlo jít o ještě nepříjemnější počty, kdyby Fantišova povedená rána zpoza vápna neskončila těsně vedle Zlámalovy levé tyče.

Naštěstí pro Hanáky už se skóre neměnilo. Před odvetou na Bazalech, která se hraje příští týden ale zůstává boj o semifinále zcela otevřený.

Branky: 21. Tomeček, 52. Jirouš z pen. - 64. Fantiš. Rozhodčí: Adámek - Blažej, Zeman. ŽK: Velner (Ostrava). Diváci: 3811.

Olomouc: Zlámal - Hála, Dreksa, Škerle, Janotka - Tomeček (63. Varadi), Nepožitek, Heinz (75. Ordoš), Rossi, Podaný - Jirouš (81. Navrátil). Trenér: Uličný.
Ostrav: Krbeček - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Velner - Greguš, Vašenda, Limanovský (63. Poliaček) - Šenkeřík (71. Magera), Kraut (82. Vrťo), Fantiš. Trenér: Malura.

České Budějovice - Jablonec 0:0

Rozhodčí: K. Hrubeš - Mencl, T. Kovařík. ŽK: Řepka, Javorek, Lengyel, Otepka - Lafata, Loučka, Piták. Diváci: 743.

Č. Budějovice: Delač - Riegel, Řepka, Lengyel, Novák - Klesa, Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro - Řezníček. Trenér: Cipro.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, J. Kovařík - Kopic (63. Vošahlík), Loučka, Piták, Jarolím (88. Vaněk), Třešňák (72. Haurdič) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Teplice - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 73. Jindráček - 75. Šural. Rozhodčí: Proske - Santarius, Tacina. ŽK: Ježdík - Janů. Diváci: 2013.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Siva, Vachoušek, Čajič, Volek (76. Zoubele) - Jindráček (89. Smejkal). Trenér: Rada.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Rilke, Štajner, Janů, Bosančič - Hadaščok (61. Rabušic), Šural (86. Liška). Trenér: Šilhavý.