V jednom z nich Sparta zajíždí do „neoblíbeného“ Zlína. I přesto, nebo možná právě proto letenský kouč Michal Bílek přiznává lehké mrazení.

„Zimní pauza je vždycky dlouhá. Taková ta nervozita před začátkem určitě už je,“ řekl lodivod mistrovského celku.

Sparta vyhrála ligový zápas ve Zlíně naposledy na jaře 1995. To asi není ideální statistika před první jarním kolem?

Sparta nevyhrála ve Zlíně ligový zápas třináct let, ale poslední pohárový duel loni na jaře jsme tam zvládli. Beru to tak, že je zapotřebí, aby dlouhá série neúspěchů skončila. Zlín jsme sledovali a máme o něm dostatek informací.

Kolik hráčských ztrát počítáte před úvodním kolem?

Do Zlína určitě nepojede Libor Došek. Zatím se připravuje individuálně, aby mohl být k dispozici pro další zápas. S kolenem bude zhruba čtyři týdny marodit i Ondřej Kúdela. A pravděpodobně v úvodu jara nebude k dispozici ani Karol Kisel.

Obhajujete mistrovský titul. Od vedení klubu asi ani pro letošní sezonu nelze čekat jiné cíle…

Cíle jsou pořád stejné. Prvním z nich je utkání ve Zlíně. O tom, co bude po něm, začneme přemýšlet až po sobotě. Nyní náš čeká nesmírně těžké utkání.

V čem by měl být trumf Sparty?

Neříkal bych zrovna trumf. Musíme pracovat týmově. A nesmí chybět srdce a touha každé utkání vyhrát. Bez ohledu na to, jestli se bude nebo nebude dařit. Přejeme si abychom vítězili, dávali hodně branek a málo inkasovali. Ale základní věcí jsou výsledky.

Který z vašich hráčů by se mohl stát hvězdou?

Nechtěl bych říkat nějaká jména. Ani o hvězdách nechci mluvit. Kádr jsme celkově omladili. Vrátili se Kúdela, Jeslínek, z béčka zase Vacek. To jsou hráči, kteří mají předpoklady k tomu, aby se někdo z nich ve Spartě prosadil.

Na konci podzimní části mělo vedení Sparty rozpory s fanoušky. Nemohou tyto problémy ovlivnit i náladu v mužstvu?

Věřím, že ten malý souboj mezi některými fanoušky Sparty a vedením klubu skončí. Všichni musíme mít za cíl ligu vyhrát. A to docílíme jedině tak, že budeme držet při sobě. Rozhodně nikdo nechce s nikým válčit.