Kopačky s názvem T90 Laser od firmy Nike dnes sparťané předvedli po dopoledním tréninku. Žlutá barva má sice podle výrobce představovat především slunce, ale její kombinace s černou se běžně užívá jako výstražné označení. A právě tak mají působit na nohou kvarteta letenských fotbalistů, které v nich vyběhne poprvé ve čtvrtek na Strahově k finále Poháru ČMFS proti Jablonci.

Fotbalisté u kopaček nejvíce oceňují pohodlnost. "U těchhle mi vyhovuje i nový způsob zavazování. Tkaničky jsou zcela po stranách a nepřekážejí při kontaktu s míčem na nártu," pochvaloval si Daniel Kolář. Hrát v nich co nejdříve hodlají Marek Kulič, Libor Došek i Zdeněk Pospěch.

Nový typ kopaček, které se vyrábějí také v bíločerném provedení, už testuje také reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Pro nejbližší kvalifikační zápas s Walesem je mají také další hráči národního týmu Jan Polák a Marek Matějovský.

Na vývoji modelu se podílel anglický reprezentant Wayne Rooney, nově je obouvají také španělský kanonýr Fernando Torres či italský mistr světa Fabio Cannavaro.

Polovina vstupenek na sparťanský ligový finiš už byla prodána

Loučení fotbalistů Sparty se sezonou, které mohou dodat mistrovskou pečeť, bude sledovat v pondělí při utkání s Mostem znovu takřka zaplněná Toyota Arena. Svědčí o tom zájem o vstupenky, kterých je po zahájení předprodeje k dispozici už pouze polovina z dvacetitisícové kapacity letenského stadionu.