ČTK o tom informovali mluvčí klubu Lukáš Přibyl a Pavel Zíka z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

"Kúdela je kvalitní záložník, který má velkou perspektivu. Pro Spartu bude přínosem především v dalších letech. Je mu dvacet let, má všechno před sebou, navíc teď bude mít zkušenosti i ze světového šampionátu," uvedl sparťanský trenér Michal Bílek.

Dvacetiletý reprezentant bude se Spartou o finální podobě smlouvy jednat v nejbližších dnech. Pro Kúdelu je připraven kontrakt do 30. června 2011. "Jsme předběžně domluveni, musíme doladit ještě nějaké formality. Sparta je pro mě nejlepší klub u nás a jsem velmi rád, že o mě projevila zájem. Navíc poslední sezony ukázala, že je v zemi stále nejsilnější," prohlásil pro klubový server fotbalista, který je v nominaci na blížící se světový šampionát dvacítek v Kanadě.

O příchodu Kúdely se spekulovalo už v zimě, kdy dal ještě přednost boji o záchranu v dresu moravského klubu a školním povinnostem. Už tehdy se ale mluvilo o tom, že nejpozději v létě na Letnou zamíří. "Ondra chtěl po dohodě s rodinou dodělat poslední rok školy a nyní přichází ten správný okamžik na změnu. Je to jeden z nejnadějnějších mladých hráčů, Sparta je pro něj správná volba," řekl hráčův agent Zíka.

Kúdela v první lize odehrál 31 utkání a vstřelil jeden gól. K týmu se připojí až po návratu ze šampionátu v Kanadě.

Další ochody a příchody Sparta zatím neoznámila. Hostování ukončil Juraj Ančic, který se vrátil do Liberce, o dalších změnách v kádru se jedná.