A při souhře různých výsledků se nakonec může radovat také ještě čtvrtá Slavia.

Jediná Sparta však může slavit už v pondělí v 29. kole, ale jen za předpokladu nečekaného kolapsu svých soupeřů. Jako mistr se bude vracet z Hané, jen pokud vyhraje a současně Liberec prohraje s Teplicemi a Mladá Boleslav nezvítězí v Mostu. Na Slavii by se už nemusela ohlížet.

Mnohem pravděpodobnější se však jeví, že o titulu se rozhodne až v pondělí 28. května v 30. kole. Řešení, jak se rozluští mistrovská tajenka, je ještě mnoho; některé jsou čistě teoretické, jako například dodatečný zápas mezi Spartou a Mladou Boleslaví v případě rovnosti všech kritérií.

Počet neznámých při výpočtech navíc komplikuje skutečnost, že Mladá Boleslav se s Libercem střetnou v posledním kole v přímém souboji, a tak ještě nejsou jasné všechny vzájemné bilance.

Liberec má výhodu v tom, že má ze všech týmů zdaleka nejlepší celkový poměr branek; toto kritérium by rozhodovalo v případě, že dva týmy budou mít v konečném účtování stejně bodů a také jejich vzájemné zápasy budou vyrovnané, což je nyní případ Sparty s Mladou Boleslaví (0:3 a 4:1) i s Libercem (0:0 a 1:1).

Může dojít i k situaci, že se tři nebo dokonce všechny čtyři týmy sejdou na konečném počtu 58 bodů. Pak by rozhodovaly minitabulky ze vzájemných soubojů. V případě rovnosti Sparty, Liberce a Mladé Boleslavi by se radoval vítěz duelu Mladá Boleslav - Liberec, pokud by se na stejný počet dostala i Slavia, byla by mistrem Sparta. Také v případě minitabulky Liberce, Mladé Boleslavi a Slavie by se radoval pražský tým.

Jak se stanou mistrem (za předpokladu, že v celkovém skóre už bude mít navrch Liberec) - podle bodů získaných ve zbývajících zápasech:

1. Sparta (momentálně 56 bodů, skóre 37:20 - zápasy: Olomouc venku, Most doma):

  • - získá alespoň stejně bodů jako její soupeři,
  • - získá stejně bodů jako Liberec, současně o bod méně než Mladá Boleslav
  • - získá alespoň stejně bodů jako Liberec, současně o dva body méně než Mladá Boleslav a zároveň bude mít lepší celkový rozdíl branek než Mladá Boleslav (zatím oba týmy +7 - Mladá Boleslav má ale nastříleno více branek, což je další pomocné kritérium)
  • - pokud všechny čtyři týmy budou mít 58 bodů
2. Liberec (55 bodů, 42:18 - Teplice doma, Mladá Boleslav venku):
  • - získá o jeden či více bodů víc než Sparta a přinejhorším o bod méně než Mladá Boleslav (za předpokladu, že oba soupeři nedosáhnou rekordních výher proti Mostu)

3. Mladá Boleslav (54 bodů, 43:26 - Most venku, Liberec doma):

  • - získá nejméně o dva body více než Sparta a bude mít lepší celkové skóre, současně musí získat alespoň o bod více než Liberec a porazit ho ve vzájemném utkání
  • - získá nejméně o dva body více než Sparta a bude mít celkové lepší skóre, současně získá o dva body víc než Liberec
  • - pokud bude mít stejně jako Sparta a Liberec celkem 58 bodů a vyhraje vzájemný zápas s Libercem

4. Slavia (52 bodů, 40:21 - Zlín doma, České Budějovice venku)

  • - získá šest bodů, současně Sparta získá maximálně jeden a Liberec maximálně dva body, Mladá Boleslav nesmí dvakrát vyhrát
  • - celkem získá společně 58 bodů s Libercem a Mladou Boleslaví, přičemž Sparta bude mít méně bodů.