Zápas Konferenční ligy proti kosovskému celku skončil pro Ivana Schranze na nosítkách. Slávistický univerzál. Po zápase se však zdálo, že zásah kolenem do hlavy nebude mít pro slovenského univerzála vážnější následky.

„Ivan vypadal po zápase lépe, než jsme čekali, samozřejmě ale podstoupí ještě nějaké vyšetření. O Kolim jsem ale na Rangers říkal to samé, a pak se potvrdily horší věci. Strašně těžko se to předvídá, hráč je vždy po zápase v nějakém šoku nebo rozpoložení, může se to zlepšit i zhoršit. Momentálně to ale nevypadá na nic vážnějšího,“ působil po zápase optimisticky kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Fotbalisté Slavie oslavují branku Lukáše Masopusta.
Divočina v první půli. A víc nic... Slavia porazila Ballkani

Klubový boss Jaroslav Tvrdík však v pátek ráno přišel s mnohem horší informací. „Velmi smutné zprávy. Ivan Schranz hospitalizován na neurochirurgii ÚVN se zraněními hlavy a krční páteře. Ivane, držíme palce a jsme s Tebou! A pro podzim tak bohužel přicházíme o dalšího klíčového hráče,“ napsal na Twitter.

Devětadvacetiletý reprezentant byl přitom letos v dobré formě. V odvetě play off Konferenční ligy byl klíčovým mužem, když jeden gól polskému Rakówu vstřelil a na další nahrál, další dvě branky přidal v domácí ligové soutěži. Pražané tak před klíčovým podzimním soubojem počítají ztráty. Vedle Schranze mají slávisté na marodce například i Holeše, Hovorku či Bořila.

Jindřich Trpišovský
Ofenziva Slavie devastuje ligu. Na gólovém rekordu má hlavní podíl lesní běžec