Výsledek mohl být pro obhájce mistrovského titulu ještě příznivější. Vypracoval si spoustu dalších šancí, Baluta navíc ve druhém poločasu neproměnil penaltu. Celý zápas odehrál pouze brankář Kovář, jinak trenér Jindřich Trpišovský poslal na hřiště dvě různé sestavy do obou poločasů. A ty si góly spravedlivě rozdělily.

Už po deseti minutách platil stav 2:0, když se prosadili van Buren s Coufalem, na poločasových 3:0 upravil Hilál.

Nový trenér fotbalistů Sparty Praha Václav Jílek (vlevo) a sportovní ředitel Tomáš Rosický.
Cíle do nové sezóny? Důvěra fanoušků a respekt soupeřů, říká trenér Sparty Jílek

Velká událost se stala o přestávce. Nicolae Stanciu, největší přestup v dějinách českého fotbalu, přetáhl přes hlavu dres s číslem 7, převzal kapitánskou pásku, aby si i pokladník týmu uloupl kousek z jeho bohaté gáže, a za potlesku zaplněných tribun vyběhl na trávník.

Kličky, přesné pasy, nebezpečné střely a také perfektním technickým obloučkem vstřelený gól. Přesně tak se ještě loni kapitán Sparty uvedl slávistickým fanouškům.

Nabitý den žižkovských

Gólově ho v závěru zápasu napodobili Baluta s Holešem a zápas tak skončil 6:0. „Je na něm vidět veliká kvalita,“ chválil Stanciua slávistický záložník Tomáš Souček. „Ještě se s námi více sehraje a doufám, že to přenese i do ligy,“ dodal.

Žižkovští fotbalisté měli nabitý den, protože trenér Zdeněk Hašek jim na středu naordinoval hned dva přípravné zápasy. Dopoledne se první parta utkala v Dobrovízi s druholigovým nováčkem z Vyšehradu a vyhrála 2:1.

Slavia - Žižkov 6:0 (3:0)

Branky: 2. van Buren , 10. Coufal, 36. Júsuf, 64. Stanciu, 86. Baluta, 87. Holeš.

Slavia: Kovář – Coufal (46. Holeš), Kúdela (46. Frydrych), Hovorka (46. Hromada), Bořil (46. Zelený) – Souček (46. Král) – Masopust (46. Baluta), Hušbauer (46. Stanciu), Traoré (46. Ševčík), Zmrhal (46. Olayinka), van Buren (30. Júsuf, 61. Tecl).

Žižkov: Soukup (17. Hrubeš) – Antl, Opluštil, Březina, Tusjak, Bazal, Batioja, Halgoš, Čapek, Gutiner, Urbanec