V pondělí si natáhl běžecké boty a společně se slávisty a dalšími nejvíce vytíženými hráči jen lehce kroužil kolem hřiště ve Valsu. V úterý, v nedalekém Natzu, kam se mančaft přesunul na dopolední přípravu za lepším trávníkem, už sparťanský zázrak scházel.

Ozvalo se mu zranění, kvůli němuž z posledních čtyř poločasů v ligovém ročníku zvládl pouze jeden. Jen tak mimochodem během něj nasázel nebohému Brnu čtyři branky…

„Adam chyběl z důvodu lehčího zranění kyčle, které ho trápilo už v závěru sezony. Zůstal na hotelu v péči lékařů a fyzioterapeutů,“ vysvětlil absenci osmnáctiletého forvarda Petr Šedivý, tiskový mluvčí reprezentace.

Poté přidal ještě očekávanou zprávu: „Adam bude připravený na zápasy UEFA Euro 2020.“

Jen pro vysvětlení, aby nedošlo k nepochopení. Název zůstal turnaji stejný, přestože byl kvůli koronaviru přeložen z minulého roku na tento.

Nejen kvůli případu Hložek však byl medicínský tým dopoledne v permanenci. Na hotel totiž dorazili dopingoví komisaři a jako tradičně před šampionátem vytáhli na zkoušku deset hráčů.

„Brali krev a moč, vše proběhlo jednoduše, rychle, zkrátka hladce,“ popsal lékař Petr Krejčí starší.

„Nepředpokládáme, že by se něco mělo stát, stejně jako se nic nestalo před minulými mistrovstvími,“ věřil v čistotu fotbalistů.