„Dobrý bod, dobrý výkon, dobrá kulisa," zhodnotil bezprostředně po utkání 24letý zlínský odchovanec, který si trefy považoval. „Nebyla nejdůležitější, ale spíš nejkrásnější vzhledem k tomu, že padla proti Spartě a před plným stadionem," usmál se.

Mohla přinést i tři body. Utekla vám výhra na začátku druhé půle, kdy jste neproměnili několik šancí?

Tak utekla… Třeba bychom pak inkasovali v devadesáté minutě. Spíš za stavu 1:1 jsme měli nadějné příležitosti, ty jsme měli dotáhnout. Bylo by to 2:1 a dost možná bychom to ukopali.

Ale váš nástup do druhého poločasu byl výborný. Bylo vaším záměrem na Spartu vletět?
To je vždycky. Ale že to vyjde, je druhá věc. Minule jsme se nechali zatlačit, dostali dva góly. Teď jsme Spartu zmáčkli zase my. A nakonec z toho byla remíza.

Rozhodčí vám v 77. minutě neuznali gól z údajného ofsajdu, kdy jste Holíka pouštěl. Jak jste celou situaci vnímal?
Nevím, jak jsou nyní pravidla, ale běžel jsem a balonu jsem se nedotkl. Jestli se tohle mává, nemůžu soudit.

Také čtěte: Bod ze Zlína je málo. Kadlec: Sparta by měla takové zápasy vyhrávat

Ptal jste se rozhodčího, proč tak situaci vyhodnotil?
Ne, to ne. Spíš na tu žlutou kartu jsem se dotazoval. Podle mě to na kartu nebylo a ani mi nevysvětlil, za jaký zákrok jsem ji dostal.

Vzato celý zápas, předvedli jste lepší výkon než v únoru, kdy jste prohráli 1:2, že?
Také jsme tehdy vedli, ale ještě jsme nebyli tolik zkušení. Tentokrát jsme si s tím už poradili dobře. Hráli jsme odvážněji, dopředu a šance jsme ve druhém poločase měli.

I po remíze zůstáváte v tabulce první.
Doufám, že na čele vydržíme co nejdéle. Teď se ukáže, jakou máme sílu. Jedeme na Hradec Králové a pak se budeme bavit o dalším zápase. Nemůžeme říct, že na špici budeme pořád. Jsme jen Zlín. Jsme skromní a budeme pracovat dál.

V souboji prvního s druhým nakonec chyběl Tomáš Rosický. Mrzelo vás to?
Těšili jsme se na něj z toho důvodu, že je to velká osobnost a velký hráč. Že nepřijel, nás trošku mrzí. Jedinou výhodu to mělo v tom, že nás neohrozil.

Nepřehlédněte: Zlín obral Spartu a zůstává první, Slavia díky Škodovi porazila Liberec

Věděli jste to už dřív, nebo až před zápasem?
Osobně jsem nějakou informaci měl, ale nebyla potvrzená, tak jsem to ani neřešil.

Jak na vás Sparta působila? Bylo znát, že je v krizi?
Na Spartu se každý vybičuje. My měli plný dům, tak jsme se vyhecovali. Bylo to vyrovnané utkání. Ale jak říkáte, Sparta nyní není ve formě. U nich to ale nic neznamená. U nich je to otázka jednoho týdne, poté se do toho znovu dostanou.

Na stoperovi vedle vás nastoupil místo vykartovaného Hájka Tomáš Janíček. Jak jste se vedle sebe sžili?
Úplně v pohodě. Tomáš je schopný zaskočit kdekoliv. Odehrál velmi slušné utkání.