Strach až do konce. Bohemians zdolali Duklu a poslali na dno Olomouc

Praha - Fotbalisté Bohemians už nejsou (minimálně do neděle) nejhorším týmem Gambrinus ligy. V páteční předehrávce 28. kola zdolali "Klokani" městského soka Duklu 3:2, načež předstihli Olomouc a rázem se posunuli na patnácté místo.

9.5.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 9.5.2014

Bohemians - Dukla: Domácí slaví jednu ze tří branekFoto: ČTK/Vít Šimánek

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 3:2 (3:0)

"Klokanům" zajistili v Ďolíčku tříbrankový poločasový náskok Michal Šmíd, Josef Jindřišek a Petr Nerad, po změně stran zdramatizovali utkání Zbyněk Pospěch a ligový debutant Jan Juroška. "Zvládli jsme to a vítězství je pro nás hodně důležité, pořád ještě dýcháme," oddechl si kouč Luděk Klusáček.

Domácí brzy převzali iniciativu a po několika náznacích ve 22. minutě otevřeli ze standardní situace skóre. Rada našel v šestnáctce hlavu Šmída, který si proti bývalému mužstvu připsal premiérový ligový zásah.

Už za šest minut "Klokani" skórovali podruhé. Po dalším Radově centru se míč dostal na zadní tyč k Jindřiškovi, kapitán vršovického mužstva s pomocí břevna dostal míč za čáru a raději ještě vše pojistil dorážkou. Bohemians teprve podruhé na jaře dali v utkání víc než jeden gól.

Dukla v obraně dál tápala a pět minut před pauzou potřetí kapitulovala. Nerad se z levé strany uvolnil do zakončení a pohotovou střelou na bližší tyč překonal gólmana Radu.

Hosté nastoupili do druhé půle jako vyměnění. V 59. minutě si Pospěch narazil míč se střídajícím Juroškou a trefil prostor mezi nohama Berkovce. Druhý nejlepší střelec soutěže dal 14. branku v sezoně.

Za pět minut už to bylo jen o gól. Mareš našel ve středu pokutového území Jurošku a ten zakončil přesně k tyči. Domácí hodně znervózněli a deset minut před koncem je zachránila tyč po hlavičce Jeřábka.

Bohemians tak porazili Duklu v nejvyšší soutěži poprvé. Dejvické mužstvo prohrálo osmé utkání v jarní části sezony a může přijít o sedmé místo. "Byla to další z našich zbytečných porážek. Bohužel jak mužstvo není momentálně psychicky v pohodě, tak je velice labilní," dodal hostující kouč Luboš Kozel.

Branky: 22. Šmíd, 28. Jindřišek, 40. Nerad - 59. Pospěch, 64. Juroška. Rozhodčí: Kovařík - Moláček, Hock. ŽK: Šmíd - Jeřábek. Diváci: 3459.
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina - J. Rada - Jindřišek, Nerad (80. Jeremenko), Hora (73. Bartek) - Lietava (90. Cseh), Moravec. Trenér: Klusáček.
Dukla: F. Rada - Romera, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek (87. Marek) - Hlinka (46. Ouedraogo), Gedeon, Marek Hanousek - Černý (55. Juroška), Pospěch, Mareš. Trenér: Kozel.

9.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1

Miliardový zámek na osobní údaje. Nařízení začne platit za půl roku

Petr Fiala z ODS neuspěl.
3 11

Fiala neuspěl. „Nepolíbil prsten“

Zpívající rozhodčí a bezdomovcem po své vůli: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 24. listopadu 2017.

Komentář Kateřiny Perknerové: Vojtěch Filip, génius reálpolitiky

Komunistická strana Čech a Moravy vyhrála sněmovní volby. Tedy ne na první dobrou, ale na druhou ano. Ačkoli skončila až pátá se 7,76 procenta hlasů, její předseda Vojtěch Filip dokázal za poslední měsíc to, co nikdo před ním.

Zkoušeli spát bez tepla domova. Akce Noc venku přibližovala bezdomovectví

Žít bez domova, lásky a zázemí je pro většinu z nás nepředstavitelné, přesto řada lidí takové štěstí nemá. Na to upozornila akce Noc venku v Jablonci nad Nisou.

Chtějí mít větší pocit bezpečí, zájemců o zbraně stále přibývá

Zastřílet si do Čech rádi přijíždějí Polácii Holanďané.V době, kdy nás zpravodajství denně zaplavuje informacemi o různých hrozbách, leckdo přemýšlí o tom, zda by se cítil bezpečněji se zbraní. Možnost získat zbrojní průkaz, který by držitele opravňoval k vlastnění střelné zbraně, nabízí i střelnice v Centru Walzel v Meziměstí, kde se tento víkend koná poslední letošní přípravný kurz na zbrojní průkaz.