Jen co se Straka dotkl míče, začal kotel sparťanských fanoušků bučet a provolávat různá hesla. Často i vulgární. Objevily se i transparenty s nápisy "Zrada se neodpouští" či "Býval si bohem, teď si volem". Výjimkou nebylo ani používání hesel spojovaných se Strakou jako "Srdíčko" či "Tataráček".

"Bohužel to trochu narušilo sváteční atmosféru toho utkání. V životě jsem dostal x facek a tohle byla další. Beru, že mi vyčítají ten krok, že jsem šel do Slavie. Kdyby to ale bylo slušnou formou, tak neřeknu ani slovo. Určité vulgarismy k tomu však nepatří," řekl poté Straka novinářům.

Prý podobnou reakci ze strany fanoušků čekal. "Přemýšlel jsem o tom. Už jsem ale od mého angažmá ve Slavii za starou gardu hrál a nebylo to tak velké. Tento zápas je však prestižnější, a tak přišlo víc fanoušků. Doufám, že teď už bude klid," přál si Straka.

Od březnového konce ve Slavii čeká na nové angažmá, proto v současnosti řeší hlavně to, kam povedou jeho další trenérské kroky.

"Nějaké nabídky byly a jsou. Doufám, že v lednu se rozhodne o mé další štaci. Uvidíme, konkrétnější teď nechci být. Jen, že se jedná o zahraničí a že ve hře je i poměrně exotická destinace," řekl Straka.