Podle prezidenta fotbalového klubu Josefa Dufka probíhala jednání od poloviny prosince. Karel Jarolím tak střídá na lavičce Ladislava Mináře, který se vrací do pozice sportovního ředitele. „Chtěli jsme získat trenéra s renomé. Zároveň jsme se nechtěli ukvapit, a proto jsme do funkce instalovali sportovního ředitele. Mužstvo velmi dobře znal, proto to byla jasná volba. Nakonec se to protáhlo na rok a půl. Nyní se nám podařilo získat kvalitního trenéra, tak přichází tato změna," uvedl Dufek.

Karel Jarolím měl podle svých slov také nabídky ze zahraničí. „Vracím se na českou scénu po třech a půl letech. Rozhodlo, že toho cestování jsem si už užil dost. Chci také navázat na velmi dobrou práci, která tady byla započata. V mužstvu je určitý potenciál, aby se trvale usadil v horních příčkách a bojoval o Evropu, to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl pro Boleslav," uvedl Jarolím, jenž v Boleslavi podepsal smlouvu na dva a půl roku. Jeho asistentem bude v Boleslavi starý známý Boris Kočí.

„Další personální obsazení je ještě v řešení. S dosavadním asistentem Milanem Pechancem jednáme o dalším angažmá v klubu," prozradil Dufek. Nasnadě je také spolupráce Jarolíma s bývalým asistentem Petrem Vrabcem, s nímž působil už ve Slovácku a také na Slavii. Vrabec nyní vede boleslavskou juniorku. „Je v klubu, takže spolupracovat budeme. Ale ještě jsme spolu nemluvili," nepotvrdil možný posun Vrabce k áčku Jarolím.

Těší se na spolupráci se synem Davidem

Toho čeká ale ještě jedna pikantnější spolupráce, a sice se svým synem Davidem. Ten přišel do Boleslavi před rokem a se svými bohatými zkušenostmi z Bundesligy se stal oporou Středočechů. „Já se těším. On možná neví, co ho čeká, ale já se těším," hlásil s úsměvem Davidův otec Karel.

Fanoušky jistojistě zajímá, jak to bude s kádrem boleslavského týmu. „S nikým aktuálně nejednáme, ani není nikdo z klíčových hráčů na odchodu. Trenér nejdříve musí zmapovat situaci v kádru, pak si můžeme sednout a bavit se, zda bude potřeba něco změnit," nastínil plán několika dalších dní prezident Josef Dufek. Manažer komunikace Jiří Koros pouze dodal, že v minulých dnech prodloužili v klubu smlouvy Jan Kysela, Ondřej Kúdela a Tomáš Fabián.

Minář se vrací do kanceláře

„Cítím to stejně, jako když jsem zaskakoval poprvé za Karla Stannera. Klub prostě potřeboval pomoci, a tak jsem mu pomohl. Nakonec ten záskok byl delší, než jsme všichni očekávali. Nyní jsme sehnali kvalitního kouče, takže já se vracím do kanceláře," řekl ke svému odchodu z lavičky Ladislav Minář.

Spokojený je i předseda klubového představenstva Pavel Hlaváč: „Beru to tak, že opět máme kvalitně obsazené všechny židle v klubu. Pak vše může běžet, tak jak má."