Fotbalisté Barcelony vypráskali poslední Levante na jeho hřišti 5:0 a dál vedou bez ztráty bodu a inkasované branky tabulku španělské ligy. Uspěla i druhá Valencie (v pondělí porazila Getafe na jeho půdě 3:0).

Třetí je tak Sevilla, která zdolala Córdobu 3:1; dvěma góly se na výhře hostů podílel Carlos Bacca, který se se čtyřmi zásahy posunul na druhé místo ligové střelecké statistiky.

V jasnou záležitost proměnila Barcelona duel prvního s posledním. Katalánský klub vedl do poločasu 2:0, náskok mu zajistili Neymar a Ivan Rakitič. Hosté mohli vést dokonce o tři góly, ale Lionel Messi krátce před koncem první půle z pokutového kopu netrefil branku.

"Barca" ale mohla po penaltovém faulu Lukase Vyntry dohrávat v přesile. Řecký fotbalista českého původu totiž dostal rovnou červenou kartu. Po změně stran pak oslabené Levante inkasovalo ještě třikrát.

Postupně se prosadili Sandro Ramírez, Pedro a třináct minut před koncem přesným obloučkem i Messi. Argentinský kanonýr se trefil po dvouzápasové odmlce a Levante se stalo 14. týmem, kterému vstřelil více než deset branek.

Bacca poslal Sevillu do vedení už v osmé minutě po přízemním centru Artura Vidala. Další branky pak padaly až v druhém poločase, kdy nejprve přesnou hlavičkou po přímém kopu navýšil vedení Kamerunec Stéphane Mbia.

Na jeho trefu ještě dokázali domácí zásluhou snížení Borji Garcíi odpovědět, tři minuty před koncem ale Bacca z penalty potrestal faul, kterým ho chvíli předtím zastavil Aleksandar Pantič, a uzavřel tak skóre zápasu.
Sevilla tak dál drží ligovou neporazitelnost, naopak nováček soutěže Córdoba se ani ve čtvrtém utkání sezony výhry nedočkala.

Ronaldo a spol. zostudili La Coruňu

Gólové hody přichystal fanouškům i Real Madrid, který zvítězil na hřišti La Coruni vysoko 8:2. Cristiano Ronaldo vstřelil hattrick, dvěma góly k výhře přispěli Gareth Bale a Javier Hernández. Svěřenci Carla Ancelottiho se s osmi trefami v ligovém duelu na hřišti soupeře zařadili mezi dosavadní spoludržitele rekordu Barcelonu, Bilbao, Valladolid a právě La Coruňu.

Real nevstoupil do nové sezony povedeným způsobem, za první tři kola získal jen tři body za výhru nad Cordobou (2:0). Na hřišti Deportiva byl ale "Bílý balet" od prvních minut aktivnějším týmem a ve 29. minutě se dostal do vedení. Arbeloa přesným centrem našel Ronalda a portugalský reprezentant hlavou překonal gólmana Luxe.

O sedm minut později na Ronalda navázal James Rodríguez, kolumbijská posila z Monaka využila Benzemovu přihrávku a vyslala nechytatelnou střelu. Před odchodem do šaten zvýšil na 3:0 znovu Ronaldo.

V 51. minutě zahrál Ramos ve vápně rukou a Haris Medunjanin z penalty snížil. Pak ale začal úřadovat znovu Real; nejprve si dva zásahy po přihrávkách Marcela a Isca připsal velšský reprezentant Bale, v 78. minutě Ronaldo zkompletoval 27. hattrick v kariéře.

Na 2:6 snížil Toché, ale střídající Javier Hernández, jenž do Realu přišel na hostování z Manchesteru United, se pak prosadil ze svých prvních dvou střel ve španělské lize. "Bílý balet" se tak v tomto týdnu trefil třináctkrát, v úterý porazil v Lize mistrů Basilej 5:1.

Atlético připravila o výhru penalta

Mistrovské Atlético Madrid remizovalo s Celtou Vigo 2:2. Utkání začalo lépe pro hosty, když v 19. minutě Planasův centrovaný míč dostal do brány Pedro Pablo Hernández, přestože byl otočen zády k Moyově zařízení.

Atlético, za které kvůli zranění nenastoupil útočník Mario Mandžukič, ale ještě do poločasu výsledek otočilo. Nejprve v 31. minutě Koke poslal centr z přímého kopu na Mirandu, jenž se trefil podruhé v sezoně. O deset minut později se domácí prosadili znovu po standardní situaci, Gabiho roh hlavou za brankáře Álvareze poslal Diego Godín.

V 53. minutě Miranda zfauloval Planase v pokutovém území a nařízenou penaltu bezpečně proměnil střídající útočník Celty Nolito. V závěru ohrozil Álvareze domácí záložník Tiago, gól ale nedal, oba týmy tak zůstávají ve španělské lize bez porážky.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Elche - Eibar 0:2 (3. Dani García, 42. Albentosa), La Coruňa - Real Madrid 2:8 (51. Medunjanin z pen., 84. Toché - 29., 41. a 78. Ronaldo, 66. a 74. Bale, 88. a 90.+3 Hernández, 36. Rodríguez), Bilbao - Granada 0:1 (39. Córdoba), Atlético Madrid - Vigo 2:2 (31. Miranda, 41. Godín - 19. Hernández, 53. Nolito), Espaňol Barcelona - Málaga 2:2 (16. Caicedo, 88. Stuani - 53. Camacho, 90.+3 Duda), San Sebastian - Almería 1:2 (85. Castro - 30. vlastní De la Bella, 51. Dos Santos), Villarreal - Vallecano 4:2 (74. a 87. Vietto, 33. Espinosa, 62. Musacchio - 22. Kakuta, 29. Bueno), Córdoba - FC Sevilla 1:3 (83. García - 8. a 87. z pen. Bacca, 72. Mbia), Levante - FC Barcelona 0:5 (57. a 64. Ramírez, 34. Neymar, 44. Rakitič, 77. Messi), Getafe – Valencie 0:3 (7. Alcácer, 20. André Gomes, 72. Rodrigo z pen.).

1. FC Barcelona 4 4 0 0 11:0 12
2. Valencie 4 3 1 0 10:2 10
3. FC Sevilla 4 3 1 0 8:3 10
4. Atlético Madrid 4 2 2 0 6:4 8
5. Granada 4 2 2 0 4:2 8
6. Villarreal 4 2 1 1 6:3 7
7. Real Madrid 4 2 0 2 13:8 6
8. Vigo 4 1 3 0 8:6 6