Wales kvůli vlastnímu gólu málem přišel o všechny body, nakonec v Praze vyválčil alespoň plichtu. Zaslouženě, domácím se totiž zápas vůbec nepovedl. Brankáři hostů Dannymu Wardovi se zase nevydařila čtvrtá minuta druhého poločasu.

Zdroj: Youtube

Věru kuriózní vlastní gól, při němž se nešťastnému Velšanovi míč komicky prokutálel až za brankovou čáru, okamžitě oběhl fotbalový svět. Občas se podobné věci stávají, stačí si vzpomenout na ukázkovou minelu slávisty Ondřeje Koláře ze srpnového duelu s Ferencvárosem.

"Dostat takový gól je pro každého brankáře noční můra, obzvlášť na mezinárodní úrovni. Hlavu vzhůru, Danny, a hodně štěstí v dalších zápasech," povzbudil velšského nešťastníka český gólman Tomáš Vaclík a předvedl tak, co znamená brankářská kolegialita. 

Také Wardovi spoluhráči svého parťáka nekritizovali, ale vyjádřili mu podporu. Věděli, že po takové horké chvilce to je zapotřebí. 

"Danny za nás vždycky hrál skvěle, takovéhle věci se prostě čas od času stávají. Jsem si jistý, že se tím už nebude trápit. Jsme šťastní, že ho máme v bráně," řekl pro Sky Sports ofenzivní tahoun Walesu Aaron Ramsey.

Čeští fotbalisté se v Praze v rámci kvalifikace MS utkali s Walesem.
Rozladěný Šilhavý: Byli jsme nervózní. Týká se to i Součka

Také velští fanoušci svého brankáře docela šetřili. "Jedna chyba nemůže změnit to, co Danny pro náš tým odvedl jako svělá brankářská jednička," napsal jeden z nich na sociální síti. "Doufám, že Danny ví, že je stále podporován a milován," vzkázal další. 

Nevděčná branže

Brankářská branže je nevděčná v tom, že na každou větší chybu je mnohem víc vidět a mnohem hůře se zapomíná. Už tady byla zmínka o Kolářově kalamitě v pohárovém mači s Ferencvárosem - tehdy se ukázalo, jak může podobná kalamita nahlodat sebevědomí jinak vynikající gólmana.

Brankář pražské Slavie Ondřej Kolář
Slavii šokoval kiks Koláře. Sundejte ho z hrušky, zlobí se sešívaní fanoušci

Mnoho slavných brankářů inkasovalo až pozoruhodně bizarní góly.

Do legend vstoupil třeba kousek kolumbijského gólmana/komika Reného Higuity na MS v roce 1990 v zápase s Kamerunem. Higuita začal ve středu hřiště junácky kličkovat, jenže Roger Milla mu zkrátka uzmul mičudu a pelášil do prázdné brány. 

Zdroj: Youtube

V životopise snad každého gólmana najdeme nějaký ten kiks. Wardův vlastňák tak zdaleka není ojedinělý, byť se dá očekávat, že se mu bude připomínat ještě hodně dlouho…