"Je to jeden z nejlepších dnů v mém životě, když se to spojí s tou nominací. Nakoplo mě to určitě, jsem rád, že jsem nominaci dostal, ale dnes jsem se soustředil jen na tenhle zápas. Nad reprezentací budu přemýšlet až v pondělí," řekl novinářům Sýkora.

"Může to vypadat jako sen, ale já vím, čím jsem si prošel, jak si za tím vším jdu. Je to oprávněné, tohle, co se děje. Je to odměna za všechno, co jsem fotbalu obětoval," doplnil dvaadvacetiletý záložník.

Proti Larnace dal tři góly mezi 8. a 41. minutou

"Víceméně těžký nebyl ani jeden, že bych třeba musel obejít tři hráče. Při prvním mi to dával Bary, při druhém Egon Vůch před prázdnou a při třetím jsem běžel sám na bránu. Hattrick jsem dal možná naposledy v minižácích," smál se Sýkora.

"Štěpán Kolář, trenér gólmanů, mi říkal, že mi to tam dneska padne. Říkali jsme si, že by bylo super, kdybychom vedli 2:0 po půli. A ono bum a 3:0. To nečekal nikdo," doplnil Sýkora, který zatím v Liberci dal nejvíc jeden gól v jednom utkání.

V prvním zápase i v odvetě s Larnakou nastoupil na netradičním místě ve středu pole, přitom obvykle hraje na levé straně. "Asi jsem trenérovi zamotal hlavu. Ale hrál jsem tam už v Larnace, trenér byl spokojený, tak jsme to zopakovali," řekl Sýkora, který se nečekaně často dostával až téměř na hrot. "Měl jsem za úkol doplňovat Baryho, sbírat odražené balony, které sklepával," doplnil Sýkora.

Odvetu vůbec nemusel hrát, protože na Kypru měl žlutou kartu a v závěru se přimotal do strkanice u laviček. Zachránil ho kouč Jindřich Trpišovský, který byl následně vykázaný na tribunu a dnes sledoval zápas z hlediště. "Něco trenérovi koupím. Slíbil jsem mu to, tak musím dodržet slovo," smál se Sýkora.

Pozvánka do reprezentace ho mile překvapila. "Nějaké malé signály byly, ale nechával jsem to být. Soustředil jsem se na každý zápas tady. Jsem vděčný, že se mi takové pocty dostalo," uvedl Sýkora.