Ještě nedávno ho zbožňovali. Teď ho nenávidí. A umějí to dát hodně nahlas najevo.

Řeč je o fanoušcích Los Angeles Galaxy a jejich vztahu k nejzářivější hvězdě týmu Davidu Beckhamovi.

Slavný anglický záložník je totiž popudil tím, že na jaře prodloužil své hostování v AC Milán a vynechal kvůli tomu úvodní část zámořské MLS.

A v neděli si to Beckham podle očekávání pěkně slízl. Vůbec poprvé od svého návratu se totiž ukázal v dresu Galaxy na domácím hřišti. Paradoxně v přátelském utkání právě proti milánskému velkoklubu.

Většina z 27 tisíc diváků na Beckhama bez přestání bučela a pískala. Při pohledu na tribuny si Beckham o sobě mohl z transparentů přečíst třeba to, že je „podvodník“ a že má „táhnout domů“. Když fotbalista o poločase zamířil k fanouškům a chtěl s nimi mluvit, musela ho ochranka odvést do bezpečí.

„Jen si s nimi chtěl potřást rukou a říct jim, aby se uklidnili,“ řekl k tomu po utkání Beckham. „Některé z těch věcí, které říkali, byli dost neuctivé. Ať už si o mě myslí cokoli, jisté věci by se neměly říkat,“ myslí si otřesená superstar.

Galaxy s AC Milán remizovali 2:2 a Beckham se podílel na obou gólových akcích domácích. Vystřídal po 75 minutách. Po utkání se ho zastal i kapitán Galaxy Landon Donovan, který jinak v minulosti dal najevo, že se mu Beckhamovy evropské toulky také nelíbí.

„V našem mužstvu ani v celé lize není žádný jiný hráč, který by dokázal to co on,“ ocenil Donovan Beckhamovo fotbalové umění.

Otázka je, jak dlouho Beckham ještě v MLS vydrží. Podle některých zpráv o něj hodně stojí londýnská Chelsea, zájem o jeho návrat do Itálie neztrácí ani AC Milán. V neděli to přiznal i nový kouč „rossoneri“ Leonardo.

„Jeho charisma je pro ostatní hráče velmi důležité. Byli bychom velmi šťastni, kdyby se vrátil,“ řekl brazilský kouč slavného velkoklubu.