Už dvakrát jste nastoupil s kapitánskou páskou. Je to pro vás pocta?

Jsem moc rád, že tuto funkci mám, je pro mě poctou i velkým potěšením. Být kapitán a nosit brazilský národní dres je něco, na co jsem opravdu hrdý a v co jsem vždycky doufal.

Je pro vás osobně taková funkce důležitá?

Nejde přímo o kapitánskou pásku, spíš o roli vůdce. Snažím se být lídrem od prvního srazu, na který jsem přišel, a stejně to mají i ostatní kluci. Stabilním kapitánem je Neymar, který tu teď není, ale lídry jsme všichni. Každý může ostatním vyjádřit svůj názor, ať už hráčům, nebo realizačnímu týmu. Moje role spočívá v tom, že mluvím o trochu více, to je vše.


Jak moc vás zklamala remíza s Panamou, až 76. mužstvem ve světovém žebříčku?

Víme, že výsledek nebyl nejlepší, musíme však vidět dobré i špatné stránky. Je normální, že se vám nepovede všechno, navíc je jasné, že fotbal není jen o vítězstvích nebo o remízách.

Můžu slíbit, že budeme velmi silní


To, že jste nevyhráli, každopádně jako dobrý výsledek neberete, ne?

To máte pravdu. Na druhou stranu, přesně takové ztráty nás posílí. Máme spoustu nových a mladých hráčů, kteří se teprve učí, co to znamená hrát za národní tým. A upřímně: v zápase byla i spousta věcí, které jsme udělali dobře.

Trenér Tite uvedl, že fanoušci musí být trpěliví, protože tým je ve fázi přestavby. Jenže Brazilcům v tomto zmíněná vlastnost chybí.

Ani nevím, že to kouč řekl, ale souhlasím s ním. Jsem si jistý, že naši příznivci si přejí jen to, aby tým hrál dobře. Jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme, to už je samozřejmě jiná věc, ovšem vždy se snažíme předvést to nejlepší.


Prozradil vám už trenér, v čem bude odlišná sestava na dnešní zápas s Českem?

Ano, ve středu zálohy se nepočítá s Arthurem, místo něj nastoupí Allan. Jsou to naprosto rozdílní fotbalisté. Allan je agresivnější, Arthur spíše technik, který tvoří hru. To je prozatím vše, co nám na tréninku prozradil.

V letošním roce vás čeká domácí mistrovství Ameriky. Jaký máte cíl?

Na moment se vrátím k loňskému šampionátu v Rusku. Po zápase s Belgií, když jsme se vrátili do Ria, sice trenér mluvil o tom, že je vyřazení škoda, ale my jsme se i tak dostali daleko. A příští turnaj? Budeme velmi silní. Jsme sice ve zmíněné fázi přestavby, ale to vám můžu slíbit už teď.