V nepříjemné situaci ale zaúřadoval klubový prezident Niall Quinn, který jim bez váhaní zaplatil na takřka pětisetkilometrovou cestu flotilu taxíků.

Sunderland je v tabulce anglické druhé ligy třetí a usiluje o postup do elitní Premier League. V Cardiffu se proto hrálo o hodně. Hosté zápas vyhráli 1:0 a cesta domů na severovýchod Anglie měla proto být hodně veselá. To se ale nezdálo pilotovi, který s rozradostněnými příznivci odmítl letět. "Pilot požádal, aby byli fanoušci vykázáni z letadla, protože byli podle jeho názoru opilí," řekl anglickému listu The Journal policejní mluvčí.

Policisté přání pilota vyhověli, nikdo přitom nebyl zatčen. S tímto postupem ostře nesouhlasil prezident sunderlandského klubu Quinn, který obratem zajistil čtrnáct taxíků, které fanoušky odvezly. Za cestu napříč Anglií zaplatil osm tisíc liber, v přepočtu asi 320.000 korun. "S postupem aerolinek rozhodně nesouhlasíme, žádné nepřístojnosti se na palubě neděly," řekl listu Quinn. "Všichni byli jen dobře naladěni, na čemž není po takovém vítězství nic divného," dodal prezident klubu. Podle něj byli mezi příznivci Sunderlandu i děti a postarší lidé.

Společnost EasyJet sice podle svého vyjádření nabídla méně hlučné části fanoušků místo v jiném letadle či nocleh, zbytek by se ale octl v problematické situaci. Proto se rozhodl jednat klub. Dobré vztahy s fanoušky se mu budou hodit, za tři dny začne předprodej permanentek na příští sezonu. A příznivci doufají, že už bude opět prvoligová.