Branka i přes rozdíl ve skóre byla pro Slavii velmi důležitá. Pražané sice doma vyhráli nad ukrajinským soupeřem s přehledem 3:0, v Košicích se ale neprosadili a krátce před poločasem inkasovali. Právě Jurečka ale nepřipustil žádnou nervozitu a už v 52. minutě opět srovnal a celkový rozdíl navýšil opět na třígólový. „Gól nám dodal jistotu a zbytek zápasu jsme si už pohlídali,“ těšilo samotného střelce.

Branku ještě musel posvětit videorozhodčí, protože pomezní odmával ofsajd. Vše ale bylo v pořádku a početná skupina slávistických fanoušků, která vyrazila do Košic, se mohla začít radovat. 

Fotbalisté Slavie postoupili přes Dnipro. Poprvé v sezoně se trefil Václav Jurečka
Slavia má jistotu evropských pohárů. Tápající kanonýr Jurečka se poprvé trefil

„Potřebovali jsme v tu chvíli vzít sebevědomí soupeři, kterému jsme ho nabídli tím jejich gólem do šatny a šancí zkraje druhé půle. Vencova branka nás zklidnila a soupeře to trochu zarazilo. Mně je úplně jedno, kdo ty góly dává, jestli on, nebo někdo jiný, Venca dobře pracoval pro tým a tým byl úspěšný. Moc neřeším, kdo v takové situaci dává góly, i když mu to samozřejmě přeji. Může to pro něj být pozitivum směrem do budoucna, já se tím ale vůbec netrápil,“ hodnotil trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Hlavně nepropadat panice 

A jak viděl svoje střelecké mlčení sám vyhlášený kanonýr Jurečka?

„Podobnou situaci jsem zažil i na Slovácku, zkraje ročníku se mi tenkrát také příliš střelecky nedařilo. Věděl jsem, že nesmím propadnout panice a snažit se to urvat, což se v důležitý moment naštěstí podařilo. Také minulou sezonu jsem gólově otevřel v Evropě, tak doufám, že nabere stejný směr,“ vysvětlil a poděkoval trenérům za důvěru.

„Některá utkání nebyla z mé strany optimální, trenéři mě ale stejně podrželi a mně se jim to teď podařilo alespoň částečně splatit,“ dodal Jurečka. 

Radost fotbalistů Viktorie Plzeň.
Plzeň porazila Gziru i na Maltě. Hladce postoupila do play-off Konferenční ligy

I díky jeho brance se Slavia posunula do posledního předkola Evropské ligy, kde se utká s dalším ukrajinským týmem – Zorjou Luhansk. Pokud slávisté dvojutkání zvládnou, zahrají si skupinu Evropské ligy, v případě porážky pak mají jistou skupinu v Konferenční lize.

„Další kolo jsme příliš neřešili, důležitá pro nás byla hlavně odveta s Dniprem. Trenéři nás na čtvrtek určitě dobře připraví, cíl je jasný. Nejdříve ale musíme zvládnout nedělní duel s Baníkem,“ vyhlásil Jurečka s výhledem k dalším zápasům.

Slavia vyzve Luhansk ve čtvrtek 24. srpna od 19 hodin na domácí půdě. Odveta se pak odehraje přesně o týden později.