„Po smrti pana Hrdličky tu byly střety mezi zaměstnanci. Vyvrcholily rezignací pana Ščasného, kterého následoval i pan Heidenreich. Věřím, že se situace uklidní. Musíme pracovat jako tým, jinak budou následovat další odchody," zdvihnul boss varovný prst.

Řeč se pochopitelně točila také okolo sportovní stránky. „I po tom všem chceme hrát na jaře o poháry. Liga je sice vyrovnaná a náročná, ale věřím, že náš tým má sílu. Budeme budovat strategii, abychom patřili k nejváženějším týmům v republice," řekl.

Heidenreich, který v Teplicích působil od roku 2006, uvedl jako důvod své rezignace zvážení všech okolností a událostí. Šedlbauer ale neskrýval, že by čím dál vlivnějšího funkcionáře pravděpodobně neminula výpověď. „Tlačil bych na to, aby odešel."

Co přesně se vlastně v útrobách Stínadel po tragickém skonu dlouholetého šéfa teplického fotbalu dělo?

„Smrtí pana Hrdličky se výrazně změnila situace v klubu. V jednom momentu tu byl trenér Ščasný jednou z nejvýraznějších a nejzkušenějších osob. Než začal klub řídit nový ředitel Petr Hynek, táhl to právě on. Petr Heidenreich měl ambici na ředitelské křeslo usednout. Pan Ščasný v interních diskuzích prosazoval jiného kandidáta. Řekli si to pak do očí, ale vznikl zásadní rozkol. Na konci podzimu se ale pan Heidenreich snažil pana Ščasného z pozice trenéra vytlačit, různými vlivy se snažil ohrožovat jeho funkci," přibližuje sportovní ředitel Teplic Jan Skýpala, který byl Ščasného "koněm".

Šedlbauer upřesnil, o jaké vlivy se jednalo. „Manažeři, agenti, rozhodčí?" dostal dotaz od novinářů. Kývl. „Nechci ale nikoho pošpinit, nemám důkazy. Ani se mi tomu nechtělo věřit, když jsem se to dozvěděl," odpověděl.

„Když boj o moc vztahy v klubu rozdrobil, snažil jsem se problémy řešit. Trenér mě informoval o tom, co se děje, ale nemohl jsem nikoho bez důkazů vyhodit. Jinak bychom reagovali okamžitě. Chci se ohradit vůči tomu, že jsme nic nedělali. Čekal jsem na důkaz nebo na ustálení situace. Pokud by se to nelepšilo, sáhl bych k radikálnímu řezu. Před odletem na Kypr mě pan Hynek opět informoval o nepřátelském vztahu Heidenreich vs. Ščasný. Věděl jsem, že pan Ščasný prohlásil, že pod panem Heidenreichem nechce pracovat. Bylo třeba do toho zasáhnout, mělo k tomu dojít po příletu z Kypru a po mém návratu do republiky. Přestože nechci přistupovat na ultimáta, nechtěl jsem už čekat. Trenér Ščasný mi ale v sobotu volal, že odchází, zaskočilo mě to. Nelíbilo se mi to, ale respektoval jsem jeho rozhodnutí," obsáhle informoval Šedlbauer o dění uvnitř klubu.

Nakonec rychle volal Petru Radovi, udělal mu nabídku a dohoda byla na světě. "Zná hráče i prostředí," podotkl šéf představenstva.