V pondělní dohrávce se zprvu tlačili dopředu hosté z Liberce, jejich ofenzivní manévry ale brzy opadly a iniciativu utkání převzali Tepličtí. Snahu domácích o vstřelení prvního gólu korunoval ve 37. minutě záložník Jiří Sabou.

„Zrovna před zápasem jsem říkal, že už jsem dlouho nedal gól, a tak jsem rád, že jsem se konečně trefil,“ smál se Sabou. „Bylo to štěstíčko, že to tam prošlo,“ přiznal.

Po změně stran museli hosté otevřít zadní vrátka, čehož rozjetí svěřenci kouře Rady dokázali využít. Čtvrtý gól v sezoně si připsal a na konečných 2:0 zvýšil v 66. minutě kanonýr Martin Fenin. I jeho střela se došourala za brankovou čáru se štěstím.

„To k tomu ale patří,“ culil se Fenin.

Kdy odejde Fenin?

Pro teplického mladíka to byl zřejmě poslední zápas ve žlutomodrém dresu, neboť v pátek končí v Evropě přestupní termín. O Fenina je obrovský zájem, přímo na stadionu sledovalo stříbrného útočníka z mistrovství světa „20“ jedenáct pozorovatelů z anglických, německých, holandských a italských klubů.
„Jestli odejdu z Teplic, o tom se rozhodne do konce týdne,“ prohodil jen Fenin.

Radost z vítězství neskrýval Petr Rada. „Čekali jsme, že to bude těžký zápas, ale zvládli jsme to díky přístupu hráčů a nasazení. Bylo to zasloužené vítězství,“ řekl teplický kouč.

Ani on se nechtěl k odchodu Fenina příliš vyjadřovat. „Už po zápase v Mostě se mluvilo o tom, že to byl Martina poslední zápas,“ pousmál se Rada. „Pokud skutečně odejde, jsou tady jiní, kteří musejí prokázat, že na to mají,“ doplnil.

„Máme úzký kádr, dnes se zranil Koukal, ale budeme se snažit, abychom pokračovali v ofenzivní hře i nadále,“ slibuje Sabou.

 

FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 37. Sabou, 66. Fenin
Rozhodčí: Jech - Ondo, Gallo
Žluté karty: Klein - Jonáš, Nezmar
Diváci: 5 250

 

TEPLICE: Slavík - Merzič, Lukáš, Klein, Koukal (74. Rosa) - Verbíř, Doležal, Sabou, Gašparík (86. Mareš) - Fenin (90. Hašek), Smíšek. Trenér: Rada

LIBEREC: Zlámal - Šinglár (79. Krátký), Bejbl, Petrouš, Jonáš - Hudson, Bílek, Hochmeister (59. Robin Dejmek), Liška (73. Lattmann) - Hodúr - Nezmar. Trenér: Zach

 

 

Teplicím tam spadlo všechno, do čeho koply

Rozhovor s libereckým gólmanem ZDEŇKEM ZLÁMALEM

Zdeněk ZlámalProhráli jste 0:2, co to pro vás znamená?
Určitě je to hodně nepříjemné, prohráli jsme, dostal jsem dva góly a na oba dva jsem si šáhnul. Je to špatné.

Oba góly byly tečované míče, kde vznikly ty chyby?
U toho prvního gólu jsem reagoval na tu střelu a někdo to tam tečnul. Druhou branku mi dal Martin Fenin z otočky. Vystřelil, já jsem to vyrazil a myslel jsem, že to půjde ven, ale Martin má i štěstí.

Co se bude teď v Liberci dít? Ten start není ideální…
Určitě je to nepříjemné. Teď se ale musíme soustředit na Zlín, který musíme jednoznačně porazit.

Co bylo vlastně příčinou toho, že to proti Teplicím nevyšlo?
Teplice hrajou pěkný fotbal, jsou v euforii a také nám chybělo trochu štěstí. Ten první gól byl smolný. Pak jsme ještě hráli dobře, ale dostali jsme ten druhej a bylo viděl, že Tepličtí do čeho kopnou to dají.

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat a jak jste na to zareagoval?
Zjistil jsem to ve středu nebo ve čtvrtek na tréninku, takže jsem se těšil. Chtěli jsme tady vyhrát, ale bohužel se nám to nepodařilo. Zlín musíme každopádně porazit.

Nesrazila vás psychicky ta Pudilova aféra?
To jsme nevnímali. To je Danielův problém a myslím si že tím to není.

Co se tady dá udělat, abyste se herně zvedli?
Musíme se na to zaměřit na tréninku. Musíme se do toho víc položit a ty další zápasy odjezdit naplno a věřím, že když budeme makat, že se zvedneme.